Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Bir Fidye Yazılımı Çetesi, Epic Games’i Hacklediğini İddia Etti

Bir ransomware (fidye yazılımı) çetesi, Epic Games'in kullanıcı veritabanına sızarak toplamda 200 GB boyutunda dahili veri ele geçirdiğini iddia etti.

Bir ransomware (fidye yazılımı) çetesi, Epic Games’i hacklediğini iddia etti. İddiaya göre e-postalar, şifreler, ad-soyadları, ödeme bilgileri ve kaynak kodu da dahil olmak üzere yaklaşık 200 GB dahili veri ele geçirildi. Mogilevich olarak bilinen grup, Fortnite’ın geliştiricisine sızıntı hakkında ayrıntılı bilgi veren bir mail gönderdi.

Cyber Daily tarafından ulaşılan mesajda, “Epic Games’in sunucularına sessizce bir saldırı gerçekleştirdik” yazıyor. Aynı mesajda ele geçirilen verilerin satılık olduğu da belirtiliyor. Ransomware çetesi, verilerin satışı için 4 Mart’a kadar süre verdi, ancak ne kadar ücret talep ettiğini ve sürenin geçmesi halinde verilerle ne yapacağını söylemedi.

Haberde, Epic Games’i hacklediğini iddia eden Mogilevich’in nispeten yeni bir fidye yazılımı çetesi olduğu yazıyor. Aynı grup geçtiğimiz hafta Japon otomotiv devi Nissan’ın iştiraki Infiniti USA firmasına siber saldırı düzenlemişti.

Öte yandan çete, Epic Games’i hacklediğine dair henüz herhangi bir kanıt paylaşmadı. Bu da iddianın gerçekliği hakkında şüphe yaratıyor. Aynı şekilde Epic Games’ten de şu ana kadar bir açıklama gelmiş değil.

Spider-Man serisinin geliştiricisi Insomniac Games, Aralık 2023’te büyük bir siber saldırının kurbanı olmuştu. Fidye yazılımı grubu Rhysida, talep ettiği 50 bitcoin’in ödenmemesi üzerine aralarında Marvel’s Wolverine oyununun görüntüleri, personellerin kişisel bilgileri ve daha fazlasını içeren yaklaşık 1.7 terabayt boyutundaki veriyi internette yayımlamıştı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.