Epic Games Başkanı Tim Sweeney, Apple Davasındaki 10 Eylül Kararına Yanıt Verdi

Epic Games vs Apple davasında App Store’un ilerlemesi için büyük sonuçlar doğurabilecek bir karar verildi.

Uzun süredir devam eden Epic vs Apple davasının bir parçası olarak çıkarılan tedbir kararı, Apple’ın geliştiricilerinin App Store oyunlarında ve uygulamalarında kendi ödeme yöntemlerini kullanmasını istemesini önleyecektir. Bugüne kadar kendi duvarlarına asla el sürdürtmeyen App Store’u daha zorlayacak bir karar olarak görüldü.

epic games

Yargıç Yvonne Gonzalez Rogers, 10 Eylül’de tedbir kararı verdi ve 9 Aralık’ta 90 gün içinde yürürlüğe girmesi bekleniyor. Bu karar, Apple’ın “işbu belgeyle geliştiricilerin uygulamalarını ve meta verilerini dahil etmelerini yasaklamaktan kalıcı olarak kısıtlandığını ve yasaklandığını” Belirtiyor. Uygulama içi satın almaya ek olarak müşterileri satın alma mekanizmalarına yönlendiren düğmeler, harici bağlantılar veya diğer harekete geçirici mesajlar ve uygulama içinde hesap kaydı yoluyla müşterilerden gönüllü olarak alınan iletişim noktaları ile bilgilendirildi.

Epic Games Başkanı Tim Sweeney Konu ile İlgili Tweet Attı

Sweeney, bir dizi tweet’te “Fortnite, Epic’in Apple uygulama içi ödeme ile adil bir rekabet içinde uygulama içi ödeme sunabileceğini ve tasarrufları tüketicilere aktarabileceği zaman ve yerde iOS App Store’a geri dönecek” dedi. Ayrıca “Bugünün kararı, geliştiriciler veya tüketiciler için bir kazanç değil. Epic, bir milyar tüketici için uygulama içi ödeme yöntemleri ve uygulama mağazaları arasında adil bir rekabet için savaşıyor ve savaşmaya devam edecek” açıklamasını yaptı.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol