Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

En İyi Simülasyon Oyunları (PC)

Microsoft Flight Simulator gibi sektörün en iyi simülatör oyunlarından tuhaf ve harika bağımsız oyunlara kadar birçok yapımı sizler için derledik.

En iyi simülasyon oyunları, bu türün neden bu kadar sevildiğini size kanıtlayacak. Garip ve vahşi maceralardan teknik olarak bilgi isteyenlere, bir uçak satın almaktan veya gerçek bir aşçı gibi hissetmeye kadar; Yeni kariyerler, yeni bilgiler ve aktiviteler deneyimlemek için harika bir türdür simülasyon.

En sevilen simülatör oyunları, bu kategorideki oyunların ne kadar çeşitli olabileceğinin adeta bir göstergesi. Bu oyunları oynayın ve geçmişe yolculuk edin, canlı bir TV kanalının perde arkasında çalışın, suç alanında bir kariyer deneyin ve hatta şehirdeki en iyi jet tamircisi olun. Kim bilir, belki de 2022’de en iyi simülatör oyunlarından oluşan bu liste, bu türe bağlanmanızı sağlayacak.

En İyi Simülasyon Oyunları Listesi 2022 (PC)

En iyi simülasyon oyunları

10- PowerWash Simulator

Simülasyon oyunları dünyasına yeni katılan PowerWash Simulator, iyi vakit geçirmek için ihtiyacınız olan tek şeyin su ve pislik olduğunu kanıtlar nitelikte. Temelde oyun bir FPS ancak hedefleriniz; çimler, sandalyeler, kamyonetler ve helikopterler üzerinde biriken pislikler ve silahlarınız bir su jeti ve çeşitli sabun aromaları. Çeşitli eşyalardan pisliği yıkamak konusunda delice tatmin edici bir şey var. Mutlaka deneyin.

En iyi simülasyon oyunları listemizdeki bu oyunda her şeyin çok basit göründüğünü düşünebilirsiniz ancak ekipmanınızdaki yükseltmeler, ulaşılması zor alanlara ulaşmak için sanal el emeğiyle gelen saf tatmin hissinin yanı sıra, bu gerçekten detaylara dikkat etmeniz gereken ve fazlasıyla angarya iş barındıran bir yapım.

En iyi simülasyon oyunları

9- Cities: Skylines 

Çok sevilen ama kusurlu SimCity‘nin yeniden başlatılmasından sonra Cities: Skylines, şehir kurma türünü eski ihtişamına geri döndürmek için 2015’te çıkageldi. Maxis’in orijinal formülünün çağdaş yeniden işlemelerini sunan Skylines, kelimenin tam anlamıyla modern bir şehir simülasyonu ve metropolünüzün büyüyüp gelişmesini gerçek zamanlı olarak izlemek hiç bu kadar iyi olmamıştı.

Konsolda da mevcut olan birkaç simülatör oyunundan bir tanesi ve Cities: Skyline‘ın şık kullanıcı arayüzü, bir kontrol cihazının rahatlığını, fare ve klavyeye daha az eğilimli olanlar için tamamen uygulanabilir ve eğlenceli bir seçeneğe dönüştürüyor. En iyi simülasyon oyunları listemizin mutlaka denenmesi gereken yapımlarından.

En iyi simülasyon oyunları

8- Euro Truck Simulator 2

En iyi araba simülasyon oyunları desek aklımıza yarıştan önce bu ünlü yapım geliyor. Kamyon sürmeyle ilgili bir oyunun bu kadar bağımlılık yapabileceğini kim bilebilirdi? SCS Software açık bir şekilde, kamyon taşımacılığı simülasyonunun devam oyunu şu anda Steam’deki en yüksek puan alan oyunlardan biri olduğundan Dishonored, Civilization V ve Half-Life 2’nin üzerine oturdu.

Gerçek şu ki, Euro Truck Simulator 2‘nin sunduğu yakıt, finans ve sürüşünüzü yeni yükseltmelerle donatmak gibi faktörleri göz önünde bulundurduğunuzda, derin stratejinin kavşaklarıyla bölümlere ayrılmış belirlenmiş ticaret rotalarınız boyunca keyifli yolculuklar ile hem son derece rahatlatıcı hem de son derece büyüleyici olmanın karışımını deneyim edeceksiniz. En iyi simülasyon oyunları listemizdeki Euro Truck Simulator 2‘nin en büyük başarısı, sadece ulaşım meraklıları için yapılmış bir oyun olmaması, aynı zamanda açık yolun basit zevklerine en ufak bir takdiri olan herkese hitap etmesi.

En iyi simülasyon oyunları

7- Two Point Hospital

Bu neşeli hastane yönetimi simülasyonunda, Two Point County’nin yeni hastanesinin en iyi durumda olduğundan ve yerlilerin kapıdan getirdikleri yeni hastalık ne olursa olsun onlara çözüm bulabileceğinize emin olmanız gerekecek. Üstelik ‘Kübizm’ hastalığı gibi ciddi hastalıklarla baş etmeniz gerek! Çoğu yönetim simülasyonunda olduğu gibi, amaç bütçeyi taleple dengelemek ve sağlık imparatorluğunuzu yavaş yavaş genişletmek.

En iyi simülasyon oyunları listemizin, yıllar önce çıkış yapan Theme Hospital‘ın manevi halefi olan Two Point, modern bir oyuncu kitlesi için güncellenmiş olsa da atasının oynanışı, görselleri ve mizahının çoğunu paylaşıyor. Oyunun mizah üzerindeki vurgusuna rağmen, Two Point Studios’un oyununda ciddiyet de önemli ve maksimum verimlilik arayışında dikkatli kararlar vermenizi gerektiriyor. Sözleşme yapmak için zorlu, sıcak kalpli bir iş simülasyonu arıyorsanız, Two Point Hospital son derece başarılı bir yapım.

En iyi simülasyon oyunları

6- Not for Broadcast

Televizyon dünyası, yayınların aktif olarak sansürlendiği alternatif distopik 1980’leri bir yana bırakın, zamanın en iyi halinde bile hızlı tempolu, yüksek stresli bir yerdir. Sadece temizlikçi olmana rağmen, yanlışlıkla kendini televizyondaki en büyük haber programı National Nightly News‘in karıştırma masasının arkasında buldunuz. Yetersiz niteliklere sahip ve perde arkasındaki karanlık güçlerin tuzağına düşme riskiyle karşı karşıya olan kamera yayınlarını seçmek, kötü bir dil kullanmak ve dünyaya yayınlanacak manşetleri seçmek sizin işiniz.

En iyi simülasyon oyunları listemizdeki Not for Broadcast‘te görev yapan piyonu oynamayı veya kasıtlı olarak sorun yaratmayı seçebilirsiniz. Neye karar verirseniz verin, harekete geçmek için sadece birkaç saniyeniz olacak çünkü haberler canlı olarak yayında!. Oyunun retro havası ve canlı aksiyon TV görüntülerinin olağandışı kullanımı, zorlu oynanışı ve bir propagandacı olarak yeni kariyerinizin etiğini tamamlayan çok çekici bir temaya sahip.

En iyi simülasyon oyunları

5- Cooking Simulator

Hiç profesyonel bir şef olmak istediniz mi? Şimdi olabilirsiniz. En iyi simülasyon oyunları listemizin favorilerinden olan Cooking Simulator sizi büyük, gerçekçi bir mutfaktan sorumlu tutacak ve tüm zamanların en iyi şefi olma yolunda bol bol pişirmeyii, kaynatmayı, karıştırmayı ve baharatlamayı sizin göreviniz haline getirecek.

Aşçı simülasyonu deneyiminiz sadece Cooking Mama ise, Cooking Simulator’ın şaşırtıcı derinlikleri size büyük bir sürpriz olacak. Malzemelerinizi tam olarak ölçmeniz ve pişirmeniz gerekecek ancak aç müşterilerinizin çok uzun süre bekletilmediğinden emin olun! Tabii ki akılsız yıkım havasındaysanız, Big Cheese size ateş yakma, tabakları kırma ve mikrodalgayı patlatma yeteneği vereceği için bu da mümkün. İçinizdeki Gordon Ramsey’i dışarı çıkarmaya hazırsanız, bu oyun tam size göre!

En iyi simülasyon oyunları

4- Planet Coaster

En iyi simülasyon oyunları arasında bir lunapark simülatörü de var mı? Evet, var! Kendi tema parkınızı işletmek ister misiniz? Belki de kendinizi bir tür “hız treni kralı” olarak görüyorsunuz? Planet Coaster‘da tam da bunu yapabilirsiniz. Frontier Developments (2004’ün Roller Coaster Tycoon 3’ünden sorumlu aynı stüdyo) tarafından geliştirilen, sizin göreviniz, filizlenen yeni parkınızı dünyanın en heyecan verici sürüşleriyle doldurmak.

Ünlü atası ile çok şey paylaşan (roller coaster kreasyonlarınızı sürme yeteneği dahil), oyun nostaljik bir eğlenceyle dolu ancak tema parkı türünde yeni olanlar için Planet Coaster’ın iniş çıkışlarında gezinmek yine de taze ve bazen zorlu bir simülatör deneyimi ancak pes etmeden denemenizi mutlaka tavsiye ediyorum.

En iyi simülasyon oyunları

3- The Sims 4

En iyi simülasyon oyunları listemizin olmazsa olmazı The Sims 4 ilk kez piyasaya sürüldüğünde, serinin bazı hayranları oyundaki içerik eksikliğinden dolayı hayal kırıklığına uğradı ancak çığ gibi büyüyen eklentilerle geçen altı yıl, oyunu bir efsane haline getirdi. Bir sim oluşturun veya EA tarafından oluşturulan karakterlerin herhangi birinin hayatını devralın ve kariyerlerinden romantik ortaklara ve genel davranışlara kadar her şeyi seçerek hayatlarını istediğiniz gibi yaşamaya başlayın.

Kötü olun, kibar olun, bir tuhaf olun, oyun sizi belirli bir yola zorlamaz ancak eylemlerinizin sonuçlarını deneyimlemenize ve oynamanıza izin verir. Ek paketler sayesinde siminiz sihirli güçlere sahip olabilir, evcil hayvan edinebilir, ülkeyi taşıyabilir, paranormal deneyimler yaşayabilir ve çok daha fazlasını yapabilir. Ya da sadece para hilesini kullanın ve bir mega konak inşa etmek için çok mutlu saatler geçirin.

En iyi simülasyon oyunları

2- NASCAR Heat 4

En iyi araba simülasyon oyunları dendiğinde NASCAR Heat 4 kuşkusuz listenin başında. Gran Turismo Sports’un PC’de olmamasına üzülmeyin, NASCAR sizi fazlasıyla tatmin edecek. Bu, güçlü odaklı bir simülasyon oyunu ve tüm ince ayar ve diğer ayar seçeneklerini kullanışsız bulabilecek yeni başlayanlar için biraz fazla olabilir ama denemeye değer.

Bu, sürüş simülasyonu deneyiminize sizin için biraz daha gerçekçilik verecek ancak yine seride yeni olanlar veya her kararın sahip olduğu etkilerin ardında çok fazla bilgiye sahip olmayanlar, her yarış için ayarlama yapmakta biraz zorlanabilirler ama en iyi simülasyon oyunları listemizdeki en iddialı araba simülatörü kesinlikle bu.

En iyi simülasyon oyunları

1- Microsoft Flight Simulator

En iyi simülasyon oyunları listemizin ilk sırasını sonuna kadar hak eden bu efsanevi yapıma gelelim. Microsoft Flight Simulator’ın 2020 sürümü, herkesi kendisine hayran bıraktı. Oyun görsel bir mucize ve bir uçağa pilotluk yapma tekniklerine uygulanan gerçekçilik düzeyi, tüm o tatil uçuşlarında ne kadar dikkat ettiğinizi düşünürseniz düşünün, etkileyici ve ürkütücü.

Neyse ki oyun, size temelleri öğretmek ve denemek için kendi uçuş eğitimi ile birlikte geliyor ve oyunun korkunç bir kazadan kaçınmanıza yardımcı olmak için size sağladığı yardım miktarını değiştirme seçenekleri bence yeterli. Pilot olarak kokpitten 4K, fotogerçekçi bir Dünya manzarası ve istediğiniz zaman “Evimi buradan görebiliyorum” diye espiri yapma şansı ile ödüllendirileceksiniz. Ayrıca oyun Game Pass aboneliğine dahil!

En iyi simülasyon oyunları listemizi burada sonlandırıyoruz. Listeye alamadığımız Silent Hunter 3, Football Manager 2020, Thief Simulator, Railway Empire ve ARMA 3 gibi çeşitli simülatörleri de deneyebilirsiniz ancak bunun bize göre en iyi simülasyon oyunları listesi olduğunu unutmayın. Peki sizin favori oyunlarınız hangileri? Yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.