En İyi Klasik PC Oyunları

Bu oyunlar günümüzde bile çok güzel!

Evet, çok çekirdekli işlemcili, son nesil GeForce ekran kartlı, en iyi soğutma sistemiyle donatılmış bilgisayarlarda bile hala eski nesil strateji oyunlarını, çağ dışı RPG’leri, unutulmaz point & click maceralarıve diğer efsaneleri oynayabilir, keyif alabilirsiniz. Bu yazıda PC’de hâlâ keyif alarak oynayabileceğiniz, bir döneme damga vuran klasik PC oyunlarını listeliyoruz.

X-COM: UFO Defense

Strateji oyunlarının sıra tabanlı taktiklerle birleştiği nokta X-COM: UFO Defense olmuştu. Hala PC için çıkmış en iyi stratei oyunları arasında gösterilen yapım, birçok oyuna da ilham kaynağı olmayı başardı.

2012’de XCOM: Enemy Unknown adıyla yeniden yapılan oyun, asla unutulmayacak.

Half-Life

1998 yılında çıkan Half-Life, FPS türünün çehresini değiştirmişti ve Valve de aslında şöhretini bu oyuna borçlu. Muhteşem bir bilimkurgu senaryosunu yenilikçi oyun mekanikleriyle birleştiren Half-Life, günümüzde dahi oynanabilecek kalitede bir yapım.

Şimdiye kadar Black Mesa tesislerine giriş yapmadıysanız, denemeden geçmeyin.

Baldur’s Gate 2

El çizimi grafiklerden oluşan Infinity Engine grafik motoru kesinlikle zamana meydan okuyor. Gelmiş geçmiş en iyi RPG’ler arasına sokabileceğimiz Baldur’s Gate 2 de günümüzde dahi keyifle oynayabileceğiniz bir yapım.

Dungeons & Dragons mekaniklerini seviyorsanız, Baldur’s Gate 2’den 2018’de dahi keyif alacaksınız.

Deus Ex

Görsel olarak belki Deus Ex listedeki diğer oyunlar kadar eski değil. Fakat çıktığı döneme göre içerdiği derin RPG sistemleri, alt dünyaları ve ilgi çekici hikayesiyle klasikler arasına adını altın harflerle yazdırdı.

Deus Ex’ten bugün dahi keyif alabilir, yapacağınız seçimlerle ve oluşturacağınız karakterle her seferinde bambaşka oyun deneyimleri yaratabilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol