Bu Haftanın En Çok Satan Steam Oyunları Belli Oldu

Humankind, Steam'de geçen haftanın en çok satanı oldu ancak asıl fenomen her geçen gün popülaritesi artan Naraka: Bladepoint'ti.

Her pazartesi olduğu gibi, Steam‘in bir önceki haftanın gelir bazında en çok satanları listesi yayınlandı. Liste bir kez daha birçok haber getirdi. Satış lideri, iki farklı sürümü listede birinci ve üçüncü sırada yer alan Amplitude’ün sıra tabanlı strateji oyunu olan Humankind oldu.

Humankind, hafta sonu boyunca geliştirici ekip için endişe kaynağı olabilecek yeni bir etkinlik rekoru kıramadı. Pazar günü Humankind’in en yoğun oynandığı anda Steam’de aynı anda 43.000 kişi tarafından oynandı, bu da yayınlandığı günkü en iyi sonuçtan 12.000 daha az.

Oyuncuların azalan coşkusu reytinglere de yansımaya başladı. Lansmandan sonraki gün Steam’deki kullanıcı incelemelerinin yüzde 76’sı olumluydu. Bugün ise sadece yüzde 71. Oyun, esas olarak teknik sorunlar ve oyun dengesiyle ilgili sorunlar nedeniyle eleştiri oklarının hedefi oldu. Bu yüzden yakında uygun yamaları alacağını umuyoruz.

steam

Steame’de geçen haftanın ikinci en çok satanı Naraka: Bladepoint oldu. Bu yeni Battle Royale oyununun başka bir sürümü de onuncu sırayı aldı. Bir önceki listede oyun listenin lideriydi, ancak geliştiricilerin şikayet etmek için hiçbir nedeni yok çünkü oyunun satışları hala çok yüksek.

Buna ek olarak Naraka: Bladepoint‘in popülaritesi sürekli artmaya başladı. Geçen hafta, birbirini izleyen her gün yeni bir aktivite rekoru getirdi. Dün, günün en yoğun anında 116.540 kullanıcı oyunu Steam‘de oynadı ve bu, lansmandan sonraki ilk hafta sonunun en iyi sonucundan 30 bin fazla.

Car Mechanic Simulator 2021, listede altı numaradan girerek çok iyi satmaya devam eden yapımlardan bir tanesi oldu. Cazip fırsatlar ayrıca Fallout 4: Game of the Year Edition ve Doom Eternal Deluxe Edition için yüksek konumlar sağladı. Buna ek olarak, macera oyunu Twelve Minutes başarılı bir çıkış yaptı.

Steam Geçen Çok Satanlar Listesi

  • Humankind
  • Naraka: Bladepoint
  • Humankind
  • Valve Index VR Kit
  • Doom Eternal (Deluxe Edition)
  • The Elder Scrolls Online – Crown Packs
  • Car Mechanic Simulator 2021
  • Twelve Minutes
  • Fallout 4 (Game of the Year Edition)
  • Naraka: Bladepoint

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol