Embracer Group, Tam 200 Oyun Üzerinde Çalıştığını Açıkladı!

Deep Silver ve Gearbox Software gibi şirketlerin ana şirketi olan Embracer Group, 2021'in ikinci çeyreğine ilişkin mali raporunu yayınladı. Bu, holdingin son 12 ayda 37 geliştirme stüdyosunu satın aldığını ve önümüzdeki yıl daha fazla satın almayı planladığını öğrendik.

Embracer Group’un bu yılın ikinci çeyreğine ilişkin yayınladığı raporda 200 adet oyun geliştirdiğini ve 37 adet stüdyoyu bünyesine kattığını öğrendik.

Deep Silver, 3D Realms, Gearbox Software, 4A Games, Saber Interactive ve Flying Wild Hog gibi şirketleri içeren İsveçli Embracer Group, 2021’in ikinci çeyreğine ilişkin mali raporda kendisini övdü ve geçen yıl içinde 37 kadar video oyun geliştirme stüdyosu satın aldığını söyledi.

Embracer Group

Embracer Group’dan Neler Göreceğiz?

Bu, grubun halihazırda 86 adet geliştirme stüdyo mevcut; İsveçliler ayrıca 250’den fazla farklı serinin marka hakkına sahip.

Bu satın almaların sonu değil, çünkü şirket önümüzdeki on iki ay içinde dahili geliştiricilerin sayısını en az 37 ekip daha artırmayı planladığını açıkladı. İlginçtir ki, görüşmelerin bazıları halihazırda devam ediyor; Ne yazık ki, hangi şirketlerin dahil olabileceğini bilmiyoruz.

Şirket, toplamda 7470 oyun geliştiricisi istihdam ediyor ve bu sayı, şirketin sahip olduğu stüdyolarda 3593 kişinin çalıştığı 2020’nin aynı dönemine kıyasla iki katından fazla.

Embracer Group çatısı altındaki pek çok geliştirici, birçok farklı oyun üzerinde çalışıyor ve şirketin geliştirdiği oyun sayısının 200’ü aşması bekleniyor. Karşılaştırma için: Geçen yıl aynı zamanda şirket, “sadece” 135 oyun geliştiriliyordu. Bunlardan 60 tanesi şimdiden açıklandı.

Bu arada şirketin geliştirdiği 200 adet oyundan en azından 25 tanesinin AAA büyüklüğünde ve yüksek bütçeli yapımlar olacağını da öğrendik. Bakalım şirketin bu hızlı büyümesi oyuncular için güzel olacak mı?

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol