Electronic Arts, 2021 Yılının Özetini Paylaştı

Electronic Arts, şirketin en büyük oyunlarının istatistiklerini içeren bir 2021 özeti yayınladı.

Electronic Arts, 2021 yılı sona ererken büyük oyunlarla ilgili istatistikler de dahil olmak üzere son birkaç ayın özetini yayınladı. Electronic Arts 2021: Year in Gaming, insanların nasıl oynadığını, en sevdikleri aktivitelerin neler olduğunu ve oynadıkları oyunları nasıl deneyimlediklerini ortaya koydu.

Şirket, EA’in küresel topluluğunun daha da büyüdüğünü duyurmaktan memnuniyet duydu. Ne yazık ki şirket bunları kesin sayılarla açıklamadı, bu yüzden oyunları kaç yeni oyuncunun oynadığını bilmiyoruz. Gelin dilerseniz oyun devi şirket için 2021 yılı nasıl geçmiş yakından bakalım.

EA’in En Popüler Oyunları Apex Legends ve FIFA Oldu

Electronic Arts

Electronic Arts’ın 2021’deki en popüler markaları Apex Legends ve FIFA oldu. Apex’te oyuncular 322 milyardan fazla ping gönderdi, zipline’ı 24 milyardan fazla kez kullandı ve 12 milyar atlama rampası kullandı. FIFA 21’de dünyanın dört bir yanındaki oyuncular 22 milyar gol attı ve yaklaşık 10 milyar heyecan verici maç oynadı.

The Sims 4 hayranları oyunu oynamak için bir milyar saatten fazla zaman harcadı. Bu süre zarfında, Amerika Birleşik Devletleri nüfusundan daha fazla olan 376 milyondan fazla sim yaratıldı. 2014’te piyasaya sürülen bir oyunun, piyasaya sürülmesinden yedi yıl sonra hala bu kadar önemli sonuçlar alması oldukça şaşırtıcı. Bunun başlıca nedeni, bu sanal yaşam simülatöründe oyunculara yeni fırsatlar sunan ardışık genişlemeler sunması.

Electronic Arts, Battlefield 2042’den Bahsetmedi

Electronic Arts

Electronic Arts’ın yeniden yarattığı Mass Effect üçlemesi de 2021’de büyük bir başarıydı. Oyuncuların yüzde 68’i maceralarına Komutan Shepard’ın erkek versiyonuyla başladı ancak hayranların yalnızca yüzde 23’ü kahramanın varsayılan adını seçti.

EA’nın özetinde diğer karlı oyunlardan da bahsedildi. Star Wars Squadrons ve Madden NFL 22, UFC 4 ve NHL 22 gibi stüdyonun diğer spor oyunları özette çıktı ancak bu yıl kasım ayında çıkan Battlefield 2042’den bahsedilmedi. Bu iyi bilinen serinin bu yılki bölümünün, yakın zamanda duyurulan ücretsiz hafta sonu tarafından kanıtlandığı gibi, pek iyi gitmediği belli.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol