Elder Scrolls 6 Xbox’a Özel Olarak Çıkabilir

Phil Spencer'a Göre Elder Scrolls 6, Playstation 5'e Asla Gelmeyebilir.

Phil Spencer‘ın onayladığı gibi Elder Scrolls 6, Xbox Series X ve PC’ye özel olabilir.

Kotaku ile bir röportajda Spencer, Microsoft’un Bethesda’nın ana şirketi olan ZeniMax‘ı ve ID Software‘i satın alması hakkında sorular sordu.

Daha önce bildirdiğimiz gibi, Elder Scrolls 6, Fallout, Doom ve daha birçok yüksek profilli oyun serisi Xbox Game Studios‘a katıldı.

Doğal olarak hepimiz bunun merakla beklenen Elder Scrolls 6 gibi oyunların Xbox Series X ve PC’ye özel olabileceği anlamına gelip gelmediğini merak ettik.

Kotaku’dan Stephen Totillo Sordu: “PlayStation’da Elder Scrolls 6 satmazsanız 7,5 milyar dolarlık bir yatırımı telafi etmek mümkün mü?”

Spencer, hiç düşünmeden ”evet” dedi ve ZeniMax satın almasının “Microsoft oyunları başka oyuncu tabanlarından uzaklaştırmak için satın almadı”, diyerek ayrıntılara giriyor.

Ancak Spencer, “İnsanların nerede oynayacağı ve sahip olduğumuz cihazların sayısı ve xCloud, PC, Game Pass ve konsol tabanımız var” diye düşündüğünü söylüyor.

”Anlaşmanın bizim için işe yaraması için desteklediğimiz platformlar dışında başka herhangi bir platformda oyunları yayınlamayı düşünmüyoruz. Ne olursa olsun. ”

Bu, Elder Scrolls 6 veya Fallout 5 gibi oyunların PS5’te yayınlanmayacağına dair kesin bir onay olmasa da, neredeyse emin gibiyiz.

Xbox Series X‘e özel birkaç büyük bütçeli, çok satan oyun yapmanın cazibesi açıkça Phil Spencer’ın aklına geldi.

Sonunda yeni nesil Xbox‘larda özel oyunlar görebileceğiz gibi duruyor. Üstelik bunlar Elder Scrolls 6 gibi oyunlar olacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol