Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Elden Ring Hata Çözümleri (Tümünü Listeledik)

Elden Ring hatalar ile çıkış yaptı. Yamaları beklerken bu hataları nasıl çözebileceğinizi sizler için anlattık.

Elden Ring sonunda geldi ve umduğumuz gibi, çok büyük bir Dark Souls. Görünüşe göre Elden Ring hata çözümleri de fazlasıyla aranır oldu. Oyuncular, Elden Ring ile ilk günlerinde oyun kumandaları, kare hızları ve Easy Anti-Cheat ile ilgili sorunları bildirmeye başladı.

Umutsuzluğa kapılmayın. Karşılaşabileceğiniz bazı Elden Ring hataları için zaten düzeltmeler mevcut. Şimdiye kadar gördüğümüz en yaygın Elden Ring başlatma sorunları ve bunları düzeltmek için yapabileceklerinizin hepsini derledik.

Elden Ring Hata Çözümleri

Elden Ring Hata

Elden Ring’te karşılaşabileceğiniz tüm hataları ve çözümleri aşağıda listeledik. Hangi hatayı alıyorsanız, direkt olarak o kısma geçebilirsiniz:

 • Elden Ring FPS Sorunu
 • Elden Ring Kontrolcü Çalışmama Sorunu
 • Elden Ring Performans Sorunu
 • Elden Ring Network ‘status check failed’ Hatası
 • Elden Ring Easy Anti-Cheat Hatası

Elden Ring FPS Sorunu

Elden Ring Hata

Lansmandan önce, Elden Ring’de oldukça ciddi FPS sorunu karşılaştık. Kare hızlarının normalde oynadığımızın yarısına düştüğünü ve en kötü durumlarda saniyede 0 kareye düştüğünü gözlemledik. Elden Ring için ilk gün yapılan yama bu sorunların bazılarını düzeltti ancak oyunu çalıştırmak için mücadele etmemesi gereken sistemlerde bile kare düşüşleri hala mevcut. DirectX 12 gölgelendirici derlemesi sorunları yeniden baş gösterdi.

Bu Elden Ring hata çözümü ise şöyle: Şu anda kesin bir düzeltme yok. Elden Ring ana menünüze bakın ve 1.02 veya sonraki bir sürümde olduğunuzdan emin olun ve ayrıca ekran kartınız için en son sürücüleri kullandığınızdan emin olun. FromSoftware, bu sorunu çözmek için ek yamalar üzerinde çalışmaya başladı.

Elden Ring Kontrolcü Çalışmama Sorunu

Elden Ring Hata

Pek çok PC oyuncusu, Elden Ring’in PC’leri algılasa bile kontrolcülerinin tanımamasıyla ilgili sorunları bildirdi. Biz kendi aramızda karışık sonuçlar elde ettik ancak sorunlarımızı tetiklemiş gibi göründüğünden, mümkünse Elden Ring’deyken ALT+TAB yapmaktan kaçının.

Gamepad ile ilgili Elden Ring hata çözümü ise şöyle: Bizim için işe yarayan çözüm, sanal joystick programı olan Vjoy‘u Windows uygulamalarımızdan silmekti. Vjoy’un bu oyunda sıkıntı yarattığı bir gerçek. “Xbox Konfigürasyon Desteği” veya “Genel Gamepad Konfigürasyon Desteği”ni etkinleştirmek için Steam oyun kumandası ayarlarınızı kontrol etmek de dahil olmak üzere bu diğer Elden Ring kontrol cihazı düzeltmelerini de deneyebilirsiniz.

Elden Ring Performans Sorunu

Elden Ring Hata

Kare hızı sorunlarının yanı sıra, oyuncular çökme ve ekran yırtılması gibi çeşitli performans sorunları yaşıyorlar. Yeterince oyuncu, Elden Ring’in Steam’deki lansman günü kullanıcı incelemelerinin “karışık” olduğu sorunları yaşıyor. FromSoftware, performansı ele almak için ek yamalar üzerinde çalışacağını söyledi.

Performans ile ilgili Elden Ring hata çözümü: Daha fazla resmi yamanın yayınlanmasını beklerken, FromSoftware’in önerdiği gibi grafik sürücülerinizin güncellendiğinden emin olun. Ayrıca Vsync ayarları kullanarak ekran yırtılması sorununu giderebilirsiniz.

Elden Ring ‘Network status check failed’ Hatası

Elden Ring Hata

Eğer “Network status check failed” mesajını görürseniz, Elden Ring’in çevrimiçi hizmetlerine bağlanamadınız demektir. Lansman hafta sonu, birçok insan oynamak için acele ettiğinden ve sunucular kalabalıklaştığından bu sorunla karşılaşmanız olası. Kötü haber şu ki, yanlış yaptığınız hiçbir şey yok ve bunu düzeltmenin sabrınız dışında hiçbir yolu yok. İyi haber şu ki, şimdiye kadar incelediğim oyuncu raporları PC oyuncularından değil konsol oyuncularından geldi.

Bu Elden Ring hatası ile ilgili ne yapmalı: Ana menünüze gidin ve çevrimdışı modda oynamayı seçin. Ne yazık ki, bu elbette arkadaşlarınızla işbirliği yapamayacağınız veya diğer oyuncuları çağıramayacağınız anlamına geliyor ancak sunucuların düzelmesini beklemekten başka çare yok.

Elden Ring Easy Anti-Cheat Hatası

Elden Ring Hata

PC’de Elden Ring, çevrimiçi hile ve korsanlığı önlemek için Easy Anti-Cheat sistemini kullanır. Ne yazık ki bazı oyuncular, oyunlarında kaba işgalciler ortaya çıkmadan önce Elden Ring’in kendisi tarafından sıkıntı yaşadı. EAC logosu gösterilirken Elden Ring başlatılamıyorsa, muhtemelen uğraştığınız sorun bu.

Ne yapmalı: Bandai Namco, bu sorunun farkında olduğunu ve “yakın gelecekte bir yama sağlayacağını” söyledi. Bu arada, Windows Central’daki meslektaşlarımız EAC’yi devre dışı bırakmanın bir yolunu belirledi; Bu, çevrimdışı oynamanız gerektiği, ancak oyunu başlatabileceğiniz anlamına gelir. Şimdilik bunu yapabilirsiniz.

Elden Ring hataları ve çözümlerini listeledik. Sizin yaşadığınız başka bir sorun var ise yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Elden Ring İnceleme yazımıza da göz atmayı unutmayın!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.