Elden Ring

MMORPG
Takip Et
9.7

Kullanıcı

George R.R. Martin, Elden Ring Hakkında Yeni Bilgiler Verdi

Game of Thrones evreninin yaratıcısı George R.R. Martin, ilk andan itibaren parçası olduğu FromSoftware'ın yeni fantastik RPG oyunu Elden Ring hakkında yeni bilgiler verdi.

Games of Thrones yazarı George R.R. Martin, FromSoftware’ın efsanevi oyun yönetmeni Hidetaka Miyazaki ile birlikte tasarladığı Elden Ring hakkında bir blog yazısı kaleme aldı. Long Long Ago… (Çok Uzun Zaman Önce) başlıklı yazı, çok uzun olmasa da, Amerikalı usta yazarın fantastik rol yapma oyununa dair duyduğu heyecan ve tutkuyu net bir şekilde gözler önüne seriyor.

Birkaç yıl önce, Hidetaka Miyazaki ve DARK SOULS oyunu serisinin yaratıcılarından oluşan inanılmaz bir tasarımcı ekibinin, üzerinde çalıştıkları yeni bir oyunun arka planını ve tarihini oluşturmalarına yardım etmek için Japonya’dan kendisine ulaştıklarını söyleyen Martin, “Zamanında RAILROAD TYCOON, ROMANCE OF THE THREE KINGDOMS ve MASTER OF ORION gibi strateji oyunlarını oynamıştım ama video oyunları benim işim değildi. Yine de bu teklif reddedilemeyecek kadar heyecan vericiydi” dedi.

game of thrones yazarı elden ring

Martin, blog yazısının devamında şöyle diyor:

“Miyazaki ve FromSoftware’dan ekibi, muhteşem sanat eserleriyle çığır açan şeyler yapıyorlardı ve benden istedikleri şey sadece biraz dünya inşa etmekti: yaratmayı planladıkları oyun için bir temel olarak hizmet edecek derin, karanlık, yankılanan bir dünya. Ve olduğu gibi, dünyalar yaratmayı ve hayali tarih yazmayı seviyorum. Ben de üzerime düşeni yaptım ve Japonya’daki yeni arkadaşlarıma ilettim. Ve yıllar geçti. Video oyunları bugünlerde filmler kadar büyük (aslında daha büyük)… ve yaratılması da aynı zaman alıyor. Ama ELDEN RING nihayet çok yakında geliyor. Ve söylemeliyim ki, inanılmaz görünüyor”

Elden Ring Ne Zaman Çıkacak?

elden ring ne zaman çıkacak

Hikayesi Game of Thrones yazarı Martin tarafından kaleme alınan Elden Ring, Souls serisinin yaratıcısı Hidetaka Miyazaki tarafından yönetiliyor. Steam’de 499,00 TL‘ye satılan oyun, 25 Şubat 2022‘de PC, Xbox Series X/S, Xbox One, PS5 ve PS4 için piyasaya sürülecek.

Avatar of Berk Baylançiçek
Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Daha önce Tamindir, Webtekno ve SDN gibi sitelerde içerik editörlüğü yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol