Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Elden Ring 1995’te Çıksaydı Nasıl Görünürdü (Video)

Bir geliştirici, Elden Ring oyununun 1995’te çıktığını varsayarak oyun grafiklerini o yıla uyarladığı bir video yayınladı.

Elden Ring, modern donanımlardan yararlanan ve gelişmiş grafikleriyle öne çıkan bir oyun oldu. Fakat bir geliştirici durumun böyle olmadığını varsayarak 1995 teknolojisine göre oyun grafiklerini yeniden düzenledi ve bir video yayınladı.

Bir 3D VFX video editörü olan Hoolopee, Elden Ring için böyle bir konsept yarattı. Oyunun hiçbir zaman var olmayacak bir versiyonunun fragmanını “8 diskte geliyor ve 5 fps’ye kadar çıkıyor” şeklindeki bir başlıkla yayınladı. Videoda, Elden Ring’in devasa olan açık dünyasından bir dizi görüntünün yanı sıra bazı düşmanlar da bulunuyor.

Elden Ring 1995 Versiyonundan PlayStation’a Gönderme

Elden Ring

Editör Hoolopee, Resident Evil Village’ın PlayStation 1 versiyonundan küçük klip tarzında bir çalışma da gerçekleştirmişti. Sanatçıların modern oyunları, geçmiş grafikler üzerinden hayal ederek yeniden oluşturması gerçekten takdir edilesi. Mevcut olan teknoloji oyunları daha kapsamlı kılıyor bu sayede geliştiriciler daha büyük ve ayrıntılı dünyalar yaratabiliyor. Ancak, hayal gücü kullanılarak oluşturulan basit ve eski grafikler de geçmişi anımsatarak insana huzur veriyor.

Ayrıca videonun ana temasında hissedilen önemli nostaljik bir şey var. Alev makinesi kullanıldığında oluşan kareler, eskiden PlayStation’da olduğu gibi tasarlanmış. Oyuncu bu seçeneği kapatabilse de yine de geçmişteki grafiğe güzel bir gönderme olmuş. FromSoftware‘in geliştirdiği dünyalar ne kadar çok yönlü olursa olsun hayranlar bazı eleştirecek ya da kendilerini eğlendirebilecek farklı noktalar bulabiliyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.