Elden Ring

MMORPG
Takip Et
9.5

Kullanıcı

Elden Ring’in 15 Dakikalık Oynanış Videosu Yayınlandı

Bir sonraki Soulsborne oyununu olan Elden Ring'e nihayet detaylı olarak göz atabildik.

FromSoftware, stüdyonun merakla beklenen bir sonraki oyunu Elden Ring’den 15 dakikalık yeni oynanış videosu yayınladı.

Oynanış videosu, her biri oyunun birçok temeline bakış atmamızı sağlayan birden fazla bölüme ayrılmış. Birçok yönden Dark Souls’a çok benziyor olsa da, Elden Rings’in oynama biçiminde açıkça birçok fark var. Açık dünya biraz Skyrim benzeri bir atmosfer yaratacak, özellikle bir ejderha karakterinizin üzerine birdenbire indiğinde, ben Skyrim’de miyim diye düşünebilirsiniz.

Elden Ring Oynanış Videosu Detayları

Oynanış, Elden Ring’in şenlik ateşi alternatiflerinin bir Site of Grace olarak bilindiğini ve yeni alanlar bulmak için kullanılabilecek yol gösterici ışık ışınlarını yansıttığını ortaya koydu. Oyunun açık dünya doğasının bir parçası olarak, bu tür yönlendirmeleri görmezden gelebileceğiz ve istediğimiz yere gidebileceğiz.

Harita parçaları kullanılarak oluşturulan bir harita, craft malzemeleri veya tehlikeli düşmanlar gibi buluntuları vurgulamak için iğneler kullanılarak özelleştirilebilecek. Zelda: Breath of the Wild’da olduğu gibi, navigasyonda kullanılmak üzere oyun dünyasında ışık sütunları olarak görünen işaretler haritaya yerleştirilebilecek.

Elden Ring

Gösterilen oynanış kısımlarının çoğu çoğu, dünyanın Limgrave bölgesinde büyük bir zindan olan Stormveil Castle‘in keşfine odaklanmış. Burada, The Lands Between‘in at sırtında keşfedilebilen büyük açık alanları ile daha labirenti andıran zindan iç mekanları arasındaki navigasyon farkını görüyoruz.

Oyunda, Dark Souls, Sekiro ve Bloodborne ile karşılaştırıldığında, bu sefer büyünün deneyim için ne kadar daha temel olduğunu gösteren büyük miktarda savaş da gösterildi. Düşmanlara saldırmak için çağrılan ruhları, alevli kılıçları ve hatta bir alev makinesi olarak çalışmak üzere çağrılan bir ejderhanın başını görüyoruz.

Bir düşmanın kalkanını kırmak için kullanılan rüzgar çarpması gibi silahlarla kullanılan özel büyülü saldırılar da mevcut. Ayrıca açık dünyada, savaş at sırtında bile yapılabilecek.

Elden Ring

Oynanış videosundaki özel kısım, Stormveil Castle‘de yaşayan Golden Godrick ile patron dövüşü oldu. Bu çok kollu canavar devasa bir altın baltayı savurur ve karakterinizi bir el yerine ateş püskürten bir ejderha kafasına sahip bir kolla kavrayabilir. Şimdiye kadar fark etmediyseniz, ejderhalar Elden Ring’de oldukça büyük bir yer kaplayacak.

Oyun demosu, oyunun özel sürümlerinin ön siparişe açılacağı haberiyle sona erdi. The Collector’s Edition, oyunla birlikte bir çelik kitap kasası, 40 sayfalık bir sanat kitabı, dijital oyun müziği ve 23 cm uzunluğunda bir Malenia, Blade of Miquella heykeli ile birlikte gelecek.

Bu arada Collector’s Edition’ın Premium versiyonu, tüm bunların yanı sıra Malenia’nın kanatlı kaskının 1:1 ölçekli bir kopyasıyla birlikte gelecek. Premium sürüm, Bandai Namco mağazasında özel olarak satılacak.

Elden Ring; 25 Şubat 2022’de çıkacak, ancak kapalı beta testine kaydolanlar 12-14 Kasım arasında küçük bir bölüm oynayabilecek.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol