Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

EA’den Üç Yeni Star Wars Oyunu Duyurusu!

Star Wars Jedi: Fallen Order'ın geliştiricileri, Star Wars evreninden üç oyun yeni oyun duyurdu. Bir FPS, bir strateji oyunu ve Fallen Order'ın devamı üzerindeki çalışmalar başladı.

Electronic Arts, Respawn Entertainment ve Lucasfilm Games, üç Star Wars oyunu yaratmak için güçlerini birleştirdi. Bunlardan biri Jedi: Fallen Order’ın devamı olacak. Diğer ikisi birinci şahıs nişancı ve strateji oyunu olacak. İlginç bir şekilde, oyunların farklı ekipler tarafından geliştirileceği ve üzerinde çalışmalar şimdiden başlamış olmasına rağmen, süpervizör rolünü CEO ve kurucusu Vince Zampella başkanlığındaki Respawn Entertainment üstlenecek.

İlk çıkacak olan, muhtemelen Jedi serisindeki bir sonraki oyun olacak ancak Fallen Order’ın doğrudan devamı olup olmayacağını söylemek kolay değil. Bu pozisyonun EA ve Lucasfilm Games’i Respawn’ın Star Wars evrenini mükemmel bir şekilde anlayan insanlar olduğuna ikna ettiği söyleniyordu. Bu nedenle, Apex Legends’ın yaratıcıları devam oyununu üstlendi. Bundan sorumlu ekibin başında (ilkinde olduğu gibi) Stig Asmussen olacak ve endüstrinin içindekiler, projenin Mayıs ayında duyurulacağını ve bu yılın sonunda piyasaya sürüleceğini bildirdi.

Star Wars Strateji Oyunu Bit Reactor’e Emanet Edildi

Star Wars

Benzer bir sızıntı, tanınmış oyun gazetecisi Jason Schreier tarafından yapıldı. Bununla birlikte Schreier, kalan iki oyunun uzak bir gelecekte çıkış yapacak olduğunu ve duyurularının sadece istihdamı artırmanın bir yolu olduğunu da belirtti. Aynı vesileyle Schreier, Respawn Entertainment‘ın şu anda devam eden birçok projesi olduğuna dikkat çekti. Umarız ekip, bu kadar fazla projeyi yönetmenin altından kalkabilir, yoksa işlerin çıkmaza girmesi kaçınılmaz.

Ayrıca bu oyunlar hakkında çok fazla şey bilmiyoruz. Star Wars’ın FPS oyunu Peter Hirschmann liderliğindeki Respawn Entertainment’tan başka bir ekip tarafından geliştirilecek. Buna karşılık, Star Wars strateji oyunu üzerindeki çalışma, endüstri emektarı Greg Foerstch tarafından yönetilen yeni kurulan stüdyo Bit Reactor‘a emanet edildi. Şimdilik sadece tüm bu oyunlar hakkında daha fazla bilgi bekleyebiliriz. Ne zaman ortaya çıkacaklarını söylemek zor ancak şu anda kesin olan bir şey var; Star Wars: Battlefront 3 kesin olarak iptal edildi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.