Mass Effect: Legendary Edition

MMORPG
Takip Et
9.6

Mükemmel

9.8

Kullanıcı

EA, Mass Effect Legendary Edition Satışlarından Memnun Kaldı

Electronic Arts, Mass Effect Legendary Edition'ın yayıncının tahminlerinden bile daha iyi sattığını bildirdi.

Son yatırımcı çağrısı sırasında Electronic Arts, Mass Effect Legendary Edition‘ın beklentilerin çok üzerinde sattığını söyleyerek övündü. Ne yazık ki, yayıncı satış rakamlarını paylaşmadı.

Mass Effect

EA, Mass Effect’e Yatırım Yapacak

EA’nın CEO’su Andrew Wilson, serinin dünya çapındaki popülaritesini yeniden kazanmayı başardığını açıklayarak sonuçlardan duyduğu memnuniyeti gizlemedi. Wilson, Electronic Arts’ın gelişimine yatırım yapmaya devam edeceğine dair güvence verdi. Bu, serinin yaklaşan yeni bölümü için iyiye işaret. Dört sene önce 2017 yılında piyasaya sürülen Andromeda, oyunun itibarını ciddi şekilde zedeledi ancak gördüğünüz gibi seriyi hayranların gözünde öldürmedi.

Mass Effect Legendary Edition, BioWare tarafından sunulan RPG serisinin ilk üç bölümünün yenilenmiş sürümlerini içeren bir set. Yapım, bu yıl Mayıs ayında PC, PlayStaton 4, Xbox One, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için çıkış yaptı.

Yeniden yapım gerçek bir hit oldu. Piyasaya sürüldüğü hafta Mass Effect Legendary Edition, Steam’de en çok satan oyun oldu. İlk hafta sonunun en sıcak anında 59.817 kullanıcı oyunu Valve’nin platformunda oynadı ve bu, BioWare tarihindeki en iyi sonuç ve Electronic Arts tarafından yayınlanan bir oyun için ikinci en yüksek sonuç oldu.

Yeniden yapım sadece çok iyi satılmadı, aynı zamanda oyuncular tarafından da sıcak bir şekilde karşılandı. Steam’de tüm kullanıcı incelemelerinin yüzde 91’i olumlu ve yalnızca son 30 gündeki incelemeleri sayarsak yüzde 95’lik bir sonuç elde ettik.

Yeniden düzenlenmiş üçlemenin başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesi, gelecek devam oyunu için zemin hazırladı. Ne yazık ki, yeni Mass Effect’i ne zaman bekleyebileceğimizi hala bilmiyoruz.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol