Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Electronic Arts İlk Çeyrekte Rekor Gelir Elde Etti

Electronic Arts, mevcut mali yıl için ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. Şirket tarihinin en başarılı üç aylık dönemini geçiren Amerikalı yayıncı, 1,5 milyar dolar gelir elde etti.

ABD’li video oyun yayıncısı Electronic Arts (EA), 2024 mali yılının ilk çeyreğinde yıllık bazda yüzde 21 artışla toplam 1,5 milyar dolar net gelir elde etti. Şirket, 30 Haziran 2023 tarihinde biten birinci çeyrekteki kazancıyla tüm zamanların rekorunu kırmayı başardı. EA’in ilk çeyrekteki canlı hizmet gelirleri de yıllık bazda yüzde 4 artışla 1,7 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Bildirilen net gelir, dijital ya da fiziksel olarak satılan ürün ve hizmetlerin net miktarını kapsıyor ve yalnızca oyun satışlarını değil, lisans ücretleri, ticari ürünler ve oyun içi reklamlar dahil diğer gelirleri de içeriyor. FIFA 23‘ün popülaritesini devam ettirmesi ve Star Wars: Jedi Survivor‘ın çıkışı, EA’in rekor kırmasında ana etkenler oldu.

EA, FIFA 23’ün Popülaritesini Koruduğunu Söyledi

Amerikalı yayıncının CEO’su Andrew Wilson, “On milyonlarca kişiyle etkileşime geçen FIFA Ultimate Team’in günlük ortalama kullanıcı sayısı yüzde 15 arttı. FIFA Mobile, yalnızca bu çeyrekte 65 milyondan fazla yeni oyuncuyu kendine çekti. FIFA Online aylık, haftalık ve günlük ortalama kullanıcılarda çift haneli büyüme sağladı” dedi.

ea rekor gelir

FIFA 23’ün üç aylık dönemde franchise rekoru kırdığını belirten Mali İşler Müdürü (CFO) Stuart Canfield, sonuçların devasa boyutlardaki topluluğun gücünü ve potansiyelini bir kez daha gösterdiğini söyledi ve ekledi: “Ekiplerimiz, merakla beklenen, kültürü tanımlayan oyunlar Madden NFL 24 ve EA Sports FC 24 ile başlayarak, yenilikçi eğlence deneyimleri yaratmaya devam ediyorlar”

Yıldan yıla yüzde 21 oranındaki gelir artışıyla 2024 mali yılına güçlü bir başlangıç yaptıklarını vurgulayan Canfield, “Geleceğe baktığımızda, ekiplerimiz uzun vadeli büyüme ve karlılık sağlamaya odaklanmaya devam ediyor” dedi. Paylaşılan rapora bu sayfadan göz atabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.