Dwarf Fortress Steam’e Geliyor!

Dwarf Fortress bilgisayar oyuncularına sunulacak.

Adını hiç duymadığımız Dwarf Fortress yabancı kaynakların haberleri ile gündeme geldi. Bay 12 Games tarafından geliştirilen yapım, yakında bilgisayar oyuncularına sunulacakmış.

Steam’de sergilenmeye başlanan Dwarf Fortress strateji, üs inşa etme ve hayatta kalma oyunu olarak tanımlanıyor. Yayıncılığını Kitfox Games’in yaptığı Dwarf Fortress ne zaman yayınlanacak henüz bilinmiyor. Tek oyunculu bir oynanışa sahip olacak olan yapım bizleri yıllar önceki oyunların dünyasına götürecek.

Bugün Eurogamer’ın haberi ile ortaya çıkan gelişmeye göre Dwarf Fortress 16 yıldan fazla bir süredir geliştiriliyormuş. Yıllar sonra Valve’in oyun dağıtım platformu olan Steam’de yayınlanma kararı alan yapım, farklı özelliklere ve paketlere sahip olacak yayınlanacakmış. Atari tarzında içeriklere sahip olacak olan oyunda birbirinden farklı bölümler de karşımıza çıkacak. İlerlemeye dayalı olarak oynayacağımız yapımda basit kontroller yer alacak.

Oyunun Steam sayfasında sadece İngilizce dil seçeneği yer alırken, oyunculardan gelecek olan geri bildirimler ile ek dil seçenekleri de eklenebilecekmiş. Farklı oyun modları da yer alacak olan oyunda dünyanın en karmaşık yapısı yer alacak.

Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: XP SP3 or later
  • İşlemci: Dual Core CPU – 2.4GHz+
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: 1GB of VRAM: Intel HD 3000 GPU / AMD HD 5450 / Nvidia 9400 GT
  • Depolama: 500 MB kullanılabilir alan

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol