Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Dune 2’nin Çekimleri Tamamlandı

Önümüzdeki sene vizyona girecek olan Dune 2'nin çekim süreci tamamlandı.

Dune 2 çekimlerinin tamamlandığı resmi olarak oanylandı. Timothée Chalamet’in Instagram sayfasında yakın zamanda paylaştığı bir gönderiye göre, klasik bilim kurgu evrenine dayanan Dune serisinin devam filminin çekimleri sorunsuz bir şekilde bitti.

Chalamet’in Instagram gönderisi, devam filminin neler getireceğine dair herhangi bir ek fikir sunmasa da, filmin resmi olarak post prodüksiyon aşamasına geçeceğini ve izleyicilerin aşık olduğu ikonik çöl manzarasını daha fazla öne çıkaracağını doğruladı. Önümüzdeki Kasım ayında gösterime girecek olan devam filmi, ilk filmin doğrudan devamı olacak ve Frank Herbert’in 1965 tarihli orijinal romanının ikinci yarısına dayanacak.

Dune 2 Ne Zaman Vizyona Girecek?

Dune 2

Denis Villeneuve; Zendaya, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Stellan Skarsgård, Javier Bardem ve Dave Bautista gibi ilk filmin oyuncu kadrosuyla birlikte yönetmen koltuğuna geri dönecek. Devam filminde ayrıca, Padishah İmparatoru Shaddam IV rolünde Christopher Walken, Prenses Irulan rolünde Florence Pugh ve Feyd-Rautha rolünde Austin Butler olmak üzere serinin birkaç yeni yüzü yer alacak.

Filmle ilgili ayrıntılar az olsa da, Villeneuve daha önce devam filminin ilk filmin kurulumunu “sinematik aksiyona” daha fazla odaklanarak daha da genişleteceğine söz verdi.

İlk Dune, 2021’de hem sinemalarda hem de HBO Max’te gösterime girerek eleştirel beğeni ve gişe başarısı elde etti ve birçok kişi filmi destansı ölçek duygusunun yanı sıra kaynak malzemeye olan sadakatinden ötürü övdü. Film, altı Akademi Ödülü ve beş BAFTA da dahil olmak üzere çeşitli ödüller aldı.

Merakla beklenen devam filminin nihai olarak yayınlanmasının yanı sıra, Dune: The Sisterhood adlı bir televizyon dizisi de yolda ve Bene Gesserit’in kökenlerine odaklanacak. Dizide diğerlerinin yanı sıra Emily Watson, Shirley Henderson ve Indira Varma rol alacak.

Dune 2, 3 Kasım 2023’te sinemalarda özel olarak gösterime girecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.