Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Dune 2 Filmine Önemli Takviye

Çıkış yaptığında oldukça ses getiren Dune, ikinci film için kadrosuna yeni yıldızlar eklemeye devam ediyor. Son raporlara göre Dune 2 kadrosuna katılan yeni aktör Léa Seydoux oldu.

Yeni bildirilen Deadline raporuna göre Dune 2 kadrosuna yeni bir isim katıldı. Léa Seydoux, Bene Gesserit kardeşliğinin bir üyesi olan Lady Margot’u oynayacak. Ayrıca filmin kadrosuna; Florence Pugh, Austin Butler ve Christopher Walken gibi yeni isimler de katıldı. Walken, imparator Shaddam IV‘ü oynarken, Pugh ise en imparatorun büyük kızı Prenses Irulan’ı canlandıracak.

Kemik kadroda ise Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson ve Javier Bardem bulunuyor. Denis Villeneuve ise, ilk filmde olduğu gibi ikinci filmi de yönetecek. Frank Herbert’in 1965 romanından uyarlanan filmde Lady Margot, İmparator’un yakın arkadaşı ve danışmanı olan Kont Hasimir Fenring’in karısı olarak yer alıyor.

Dune 2, Ekim 2023’te Gösterime Girecek

Dune 2

Karakterin 70’lerde çıkış yapan Alejandro Jodorowsky’nin Dune filminde bir rolü olması gerekiyordu. Ancak bu karakterin yer aldığı bir film yapılmamıştı. Margot, David Lynch’in 1984 uyarlamasında da yer almamıştı, dolayısıyla Villeneuve onu beyaz perdeye taşıyan ilk yönetmen oldu. Seydoux’ya gelince, o da en son Viggo Mortensen ve Kristen Stewart ile birlikte David Cronenberg’in en son korku filmi olan Crimes of the Future‘da rol aldı. Ayrıca No Time to Die ve The French Dispatch filmlerinde de kadroda yer aldı.

Dune 2, Ekim 2023’te beyaz perdeye gelecek. İlk filminde oldukça fazla beğeni toplayan ve büyük bir hasılat yapan Dune, eleştirmenlerden tam not aldı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.