Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Dota Auto Chess 8 Milyon Aboneye Ulaştı

Dota Auto Chess'ten akıl almaz başarı.

Dota’nın hayran yapımı fenomeni büyümeye devam ediyor. Dota Auto Chess şu anda 8 milyondan fazla aboneye sahip ve bu rakam giderek büyüyor. Böylece bu bir oyun modu olmasına rağmen, tek başına Steam’in en çok oynanan oyunları arasına girdi. Üstelik burada hesaba Auto Chess mobili katmıyoruz bile!

dota auto chess 8 milyon aboneye ulasti 1

Henüz yeni sayılacak bir yapım olan Dota Auto Chess, aslında sadece bir custom oyun modu. Dota’nın beta zamanlarını anımsatan bu mod, tek başına Valve’in büyük umutlarla çıkardığı Artifact’ı bile geride bırakmayı başarmıştı.

Bir Dota 2 modu olarak karşımıza çıkan Dota Auto Chess’in Steam Atölye sayfasında 8 milyondan fazla abone bulunurken, bu gerçekten de inanılmaz bir rakam çünkü geçen ay sayı 6.1 milyondu. Yani rakam katlana katlana büyüyor!

Dota Auto Chess’i anlık olarak oynayan oyuncu sayısı 100 bin ile 200 bin arasında değişim gösterirken, bu sayede oyun Steam’de PUBG, CS: GO ve Dota 2’nin kendisi gibi rakiplerle yarışıyor. Dördüncü sırada yer alan bu oyun modu GTA V, Warframe ve Rainbow Six Siege gibi dişli rakipleri ise geride bırakıyor.

Dota’yı bir tahta oyunu hâline getiren Dota Auto Chess, bakalım bu başarısını ne kadar sürdürecek?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.