Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Dört Ubisoft Oyunu Daha Steam’e Geliyor

Ubisoft oyunları Steam'e dönmeye devam ediyor. Şirket 4 oyununu daha platformda yayınlayacağını duyurdu.

Ubisoft Steam’e dönüşü devam ediyor. Şirketin bu yaz çıkması planlanan dört oyunu daha Steam mağaza sayfalarında artık yayında. Şirket, 2019’un başlarında The Division 2′yi duyurduğunda PC sürümlerini Steam’den uzaklaştırmaya başlamıştı. Şirket oyunu Epic Games Store’a ve kendi mağazasına özel olacak şekilde yayınlamaya karar vermişti. 

Bu olaydan sonra Ubisoft, Prince of Persia: The Sands of Time Remake, Far Cry 6, Rainbow Six Extraction, The Settlers ve Riders Republic için Epic Games’e özel planlarını duyurdu. Epic’e özel birçok oyun planlı bir şekilde piyasaya sürülmeye devam etti. Geçen sene şirket bu kararında bir değişikliğe gitti. Kasım 2022’de, şirketin platformdaki son oyunundan tam üç yıl sonra Ubisoft oyunlarının platforma geri dönmek üzere olduğu konusunda yeşil ışık yakıldı.

Ubisoft Oyunları Steam’e Geri Dönüyor

Ubisoft Oyunları

İlk olarak Assassin’s Creed Valhalla, Roller Champions ve Immortals Fenyx Rising, Steam’de kullanıcılara gösterildi. Bu gelişmeyi ocak ayında Scott Pilgrim vs. The World, The Division 2 ve Watch Dogs: Legion devam ettirdi. Şimdi dört oyun daha Steam‘e geliyor. İşte çıkış tarihleri:

  • Far Cry 6: 11 Mayıs
  • Riders Republic: 8 Haziran
  • Rainbow Six Extraction: 15 Haziran
  • Monopoly Madness: 22 Haziran

Şirketin Epic Store Store satışlarından elde ettiği daha büyük kardan biraz daha fazlasını almak istediği söyleniyor. Epic Games Store Steam’e göre daha az bir kesinti yapıyor. Oyunların eskimesi ve satışların yavaşlaması nedeniyle Ubisoft, Steam’in çok daha geniş oyuncu topluluğunun Epic’in daha az kesinti yapmasının önüne geçtiğini söyleyebiliriz. Şirket şimdiye kadar, bu oyunların neden şimdi Steam’e yöneldiği hakkında yorum yapmadı. 

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.