Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Nihayet: Doctor Strange 2 Disney Plus Türkiye’ye Geliyor!

Marvel'ın bu yılki yeni filmlerinden Doctor Strange in the Multiverse of Madness, beş aylık bir bekleyişin ardından nihayet Disney Plus Türkiye'ye ekleniyor. İşte filmi izleyebileceğiniz tarih.

Mayıs ayında ülkemizde vizyona giren Doctor Strange 2 Disney Plus Türkiye‘ye ekleniyor. Sam Raimi tarafından yönetilen Marvel Sinematik Evreni filmi, beş aylık bekleyişin ardından nihayet platformun üyeleri ile buluşacak. Yanlış anlaşılma olmaması adına ufak bir ayrıntının altını çizmekte fayda var. Doctor Strange in the Multiverse of Madness Disney Plus’ın ABD kitaplığında zaten yer alıyordu.

Aranızda bilen okurlarımız olacaktır; pandemi döneminde sinema salonlarını korumak amacıyla vizyona giren filmlerin ancak beş sonra dijital ortama geçmesine karar verilmişti. ABD’deki stüdyoların ve sinema işletmecilerinin arasındaki anlaşmaya göre bu süre 45 gün. Vizyona giren tüm Marvel filmleri bu zaman çizelgesine uygun olarak Disney Plus‘a eklenirken, Türkiye’deki üyeler çok daha fazla beklemek durumunda kalıyor.

Doctor Strange 2 Disney Plus’a 7 Ekim’de Geliyor

doctor strange 2 disney plus

Multiverse of Madness’ı evlerinde izlemek için can atan kullanıcılar, nihayet bu hayallerine kavuşacaklar. Peki, Doctor Strange 2 Disney Plus Türkiye‘ye ne zaman gelecek? Oyuncu kadrosunda Benedict Cumberbatch, Elizabeth Olsen, Rachel McAdams, Benedict Wong ve Chiwetel Ejiofor gibi isimlerin yer aldığı MCU yapımı, 7 Ekim‘de platforma eklenecek.

Doctor Strange’in devam filmi, Spider-Man No Way Home‘daki olayların hemen sonrasında geçiyor. Yaptığı tehlikeli büyü sonrasında çoklu evrenin kapılarını açan Strange, hem sevdiklerini hem de dünyayı gizemli düşmanlara karşı korumak için alternatif gerçekliklerde mistik bir yolculuğa çıkar. Korkutucu ve gerilim dolu atmosferiyle diğer Marvel filmlerinden ayrılan Doctor Strange in the Multiverse of Madness, dünya çapında 955 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Ülkemizde 17 hafta vizyonda kalan yapım, toplam 1,5 milyon kişi tarafından seyredildi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.