Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Disney Plus Türk Dizileri Neler? – Tüm Yerli Yapımlar

Uzun bir bekleyişin ardından nihayet ülkemizde faaliyet göstermeye başlayan dijital yayın platformu Disney Plus, yerli yapımlarının sayısını artırmaya devam ediyor. Şu anda uygulamada izleyebileceğiniz birkaç Türk dizisi mevcut. Ayrıca gelecekte bunlara yenileri de eklenecek. İşte Disney Plus Türk dizileri!

Disney Plus Türk dizileri ile şimdiden büyük bir beğeni topladı. Ülkemizdeki macerasına haziran ayında başlayan streaming platformu, kısa zamanda Netflix, BluTV ve diğer uygulamalara sıkı bir rakip olmayı başardı. Abonelik servisinde Marvel, Star Wars, Disney, Pixar ve çok daha fazla markanın içerikleri bulunuyor. Fakat Disney Plus Türkiye içerikleri bunlarla sınırlı değil elbette.

Platform, yerli izleyicinin ilgisini çekmek için ünlü Türk oyuncularla çeşitli projeler için el sıkıştı. 2022 yeni Türk dizilerinin dijitaldeki yolculukları açısından önemli bir yıl olmaya devam ediyor. Disney Plus‘ın da ülkemize gelmesiyle birlikte artık daha fazla yerli yapımı internette izleme fırsatı yakalıyoruz. Peki, şu anda izleyebileceğiniz Disney Plus Türk dizileri neler?

Platformun yerli kitaplığı şimdilik pek dolu değil, ancak yine de keyifle izleyebileceğiniz birkaç Türk dizisi mevcut. Ayrıca bunlara çok kısa bir zaman sonra yenileri de eklenecek. Dilerseniz, lafı daha fazla uzatmayalım ve sizleri yerli yapım dizilerden oluşan Disney Plus Türkiye içerikleri ile başbaşa bırakalım.

Disney Plus Türk Dizileri

Kaçış

disney plus türk dizileri

Disney Plus‘ın Türkiye’deki ilk yerli dizisi olan Kaçış, prodüksiyon, hikaye ve oyuncu kadrosuyla oldukça dikkat çekici bir yapım. Dizinin hikayesi şöyle: Savaş fotoğrafçısı Mehmet, muhabir arkadaşı İlker ve Almanya’dan gelen bir grupla beraber araştırma yapmak için Suriye’de bir Ezidi köyüne gider. Türkiye’den sınırın diğer tarafına gizlice geçen ekip, radikal bir terör örgütünün eline düşer.

Almanya’dan gelen gruptan hayatta kalan yalnızca aktivist Zeynep olmuştur. Örgütün esiri olan İlker ve Zeynep, büyük bir zulüm görür. Son anda kurtulan ve tek başına yaşam mücadelesi veren Mehmet ise arkadaşlarını kurtarabilmek için terör örgütünün içine girip onlardan biriymiş gibi davranır. Kaçış dizisinin başrollerini Engin Akyürek ve İrem Helvacıoğlu paylaşıyor. Bu iki isme Aziz Çapkurt, Onur Bay, Aras Aydın ve Leyla Tanlar gibi oyuncular eşlik ediyor.

Dünyayla Benim Aramda

disney plus türkiye içerikleri

Disney Plus Türk dizileri arasında yer alan Dünyayla Benim Aramda; Demet Özdemir, Buğra Gülsoy, Hafsanur Sancaktan, Metin Akdülger ve Zerrin Tekindor gibi önemli isimleri bir araya getiriyor. Eğer romantik dram dizilerini seviyorsanız, bir göz atın derim.

Kısaca hikayeden bahsedersek; ünlü bir oyuncu olan Tolga, hem özel hayatında hem de kariyerinde istemediği bir noktadadır. İlkin de Tolga ile arasındaki büyük aşkın zamanla erozyona uğradığını fark eder. Bir gün, sosyal medyadan sahte bir hesap açar ve sevgilisine ulaşır. Fakat bu girişimi, Tolga’nın aklını çelebilecek bir kadının ortaya çıkmasına yol açar.

Cahil Periler

disney plus cahil periler dizisi

Disney Plus’ın en yeni dizilerinden Cahil Periler, esasen tamamıyla yerli bir yapım değil. Fakat yaratıcısının Ferzan Özpetek olmasından ve oyuncu kadrosunda Türk oyuncuların yer almasından dolayı listemize almayı uygun gördük. Yaşamını İtalya’da sürdüren Türk yönetmen ve senarist Özpetek, Altın Küre, Venedik ve Altın Portakal dahil çok sayıda prestijli ödül kazanmış bir isim. 20 yıl sonra Disney Plus için Cahil Periler filminin dizisini yapan Özpetek, adından bir kez daha söz ettirecekmiş gibi görünüyor.

Cahil Periler’in konusu şöyle: Antonia, Kocası Massimo’nun bir kaza sonucu hayatını kaybetmesinin ardından Michele adında bir adamla yaşadığı yasak ilişkiyi öğrenir. Bu haberle yıkılan Antonia, kendisini kocasının gizli hayatını keşfederken bulur. Fakat bu sırada, merhum kocasının ikinci ailesi olarak gördüğü Michele ve onun arkadaş grubuyla beklenmedik bir dostluk kurar. Bu insanlar sayesinde hayata bakış açısı değişen Antonia, yeniden sevmeyi öğrenmeye çalışır.

Çoğunluğu İtalyan oyunculardan oluşan oyuncu kadrosunda Burak Deniz ve Serra Yılmaz da yer alıyor.

Ben Gri

16 Kasım’da izleyicilerle buluşmaya hazırlanan Ben Gri‘nin başrollerini Timuçin Esen ve Ebru Özkan paylaşıyor. Yapımcılığını OGM Pictures’ın üstlendiği serinin hikayesi Banu Kiremitçi Bozkurt’a ait. Yönetmen koltuğunda ise Taylan Biraderler (Durul Taylan – Yağmur Taylan) oturuyor. Disney Plus Türkiye’nin yeni yerli dizisi, sekiz bölümden oluşan heyecan verici bir hikayeye sahip.

Suç, gizem ve psikolojik gerilim temalı bir dizi olan Ben Gri, başarılı ve saygın bir avukat olan Fuat’ın hayatının, kızının yaşadığı talihsiz bir olayla değişmesini konu alıyor. Fuat’ın hayatı, yaşanan olayın intikamını almak isterken telefonuna gelen esrarengiz mesajlarla tepetaklak olur ve geçmişiyle yüzleşir.

Disney Plus Türk dizileri bu şekilde. Daha önce de belirttiğim gibi ileride bu yapımlara yenileri eklenecek. Hatta ufukta, başrolünde Aras Bulut İynemli’yi izleyeceğimiz bir Atatürk dizisinin olduğunu da belirtelim.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.