Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Disney Plus Şifre Paylaşımı Yakında Ücretli Olacak

Netflix'in ardından şimdi de Disney Plus, şifre paylaşma dönemine son vermeye hazırlanıyor. Yakında hesaplarını paylaşan kullanıcılardan ücret alınmaya başlanacak.

Dijital yayın pazarının en büyük oyuncuları arasında yer alan Disney Plus şifre paylaşımı yapan abonelerden para almaya başlayacak. Kısa süre önce ABD’de şifre paylaşımına yönelik sıkı tedbirleri uygulamaya koyan platform, evleri dışında hesaplarını kullanmaları için başka insanlarla şifrelerini paylaşanlardan ücret talep etmiyordu. Fakat bu durum, çok yakında değişecek.

CNBC‘ye konuşan Disney CEO’su Bob Iger, şirketin haziran ayında şifre paylaşımına yönelik ilk gerçek hamlesini başlatacağını söyledi. Bu yaz şifre paylaşımı yapan üyelerden ekstre ücret alacaklarını belirten Iger, eylül ayında ise uygulamanın farklı ülkelerle genişletileceği bilgisini paylaştı.

Disney Plus Şifre Paylaşımını Ücretli Hale Getiriyor

Disney’in finansal işler müdürü Hugh Johnston, şubat ayında açıklanan ilk çeyrek sonuçları sırasında bu konuya değinmişti. “Bu yazdan itibaren, uygunsuz paylaşımdan şüphelenilen Disney+ hesaplarına, kendi aboneliklerini başlatmalarına olanak sağlayacak yeni özellikler sunulacak” diyen Johnston, hane halkı dışından kişilerin erişimine izin vermek isteyen hesap sahiplerinin, ek ücret karşılığında bu kişileri hesaplarına ekleyebileceklerini ifade etmişti.

disney plus şifre paylaşımı ücretli

Disney Plus şifre paylaşımı yasağı, ilk olarak Ağustos 2023’te ABD’deki üyeler için duyuruldu. Bu konudaki tavrını daha da sertleştirecek olan yayın hizmeti, ilerleyen dönemde farklı pazarlar için de aynı uygulamayı devreye alacak. Şimdilik Türkiye’deki aboneleri etkileyen bir durum söz konusu değil, ancak platform çok yakında hesaplarını başkalarıyla paylaşan kişilerden ek ücret talep edebilir.

Günümüzün en büyük dijital yayın platformu olan Netflix, geçtiğimiz yılın nisan ayından bu yana şifre paylaşımına izin vermiyor. Aynı hesabın farklı Wi-Fi ağında olduğu tespit edilirse, otomatik olarak erişim kesiliyor ve hesabı ortak kullanan kişiden izlemeye devam edebilmesi için kendi üyeliğini açması isteniyor. Disney Plus Türkiye’nin aylık üyelik ücreti 135 lira iken, Netflix abonelikleri aylık 120 lira ila 230 lira arasında değişiyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.