Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Discord, Uygulamada Reklam Göstermeye Hazırlanıyor

Dünyanın en popüler sohbet platformları arasında yer alan Discord, uygulama içerisinde reklam göstermeye hazırlanıyor.

Başlangıçta yalnızca oyuncuların tercih ettiği bir sohbet platformu iken bugün farklı ilgi alanlarına sahip kişileri buluşturan bir hizmete dönüşen Discord, reklam içermeyen popüler uygulamalardan bir tanesiydi. Fakat bu durum çok yakında değişecekmiş gibi görünüyor. Platformun bu hafta reklam yayınlamayı planladığı iddia edildi.

Geçtiğimiz ay Discord, arkadaşları izlerken kullanıcıların görevleri tamamlayarak oyun içi öğeler kazanmalarına olanak tanıyan Sponsorlu Görevler‘i duyurmuştu. Wall Street Journal‘ın haberine göre program bir hafta içinde kullanıma sunulacak ve ardından ücretli promosyonlar platformun kalıcı bir parçası haline gelerek kullanıcıların ekranlarının sol alt köşesinde görünecek.

Discord’da Reklam Dönemi Bu Hafta Başlayabilir

Ödül kazanmak için kullanıcıların, en az bir arkadaşları izlerken reklamverenin oyun içi bir görevini tamamlarken kendilerini yayınlamaları gerekiyor. Discord’un daha önce diğer sosyal platformlar gibi reklamlara bağımlı olmayacağını belirttiğine vurgu yapılan haberde, şirketin reklam satış pozisyonları için bir düzineden fazla kişiyi işe almak istediği belirtiliyor.

discord reklam

Sohbet platformu, kullanıcıların ayarlarından reklamları kapatabileceklerini belirtse de, bu değişikliğin kullanıcı deneyimine nasıl etki edeceği büyük bir merak konusu. Discord’un gelir modeli, kullanıcılara çeşitli avantajlar sağlayan Nitro aboneliğine dayanıyor. Üyelik ülkemizde ayda 104.99 lira, yılda ise 1049.99 lira. Daha mütevazi imkanlar sunan Nitro Basic’in ücreti ise ayda 37.99 lira ve yılda 379 lira.

Peki, siz Discord‘un uygulamada reklam göstermeye başlayacak olması hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu durum deneyimde bir olumsuzluk yaratır mı? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Daha fazlası için Discord hakkındaki diğer içeriklerimize göz atabilirsini:

Discord oyun etkinliği gizleme | Discord mikrofon sorunu çözümü | Discord mesaj silme botu | En iyi Discord isimleri | Discord PP önerileri

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.