Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Discord Netflix Botu Nasıl Kullanılır?

Günümüzün en çok tercih edilen dijital içerik platformlarından Netflix, Discord kullanıcılarının arkadaşlarıyla izleme partileri yapabilecekleri özel bir bot yayınladı. Peki, Discord'un Netflix botu nasıl kullanılır? İşte bilmeniz gerekenler.

Dünyanın en popüler sohbet platformları arasında yer alan Discord, dünyanın dört bir yanından insanların iletişim kurmalarına, oyun oturumları ayarlamalarına, canlı yayınlar yapmalarına, kendi topluluk sunucularını oluşturmalarına ve daha birçok şeyi gerçekleştirmelerine imkan tanıyan bir uygulama.

Platformu sadece oyun oynamaktan daha fazlası için kullanan Discord kullanıcıları, artık Netflix dizileri ve filmleri için arkadaşlarıyla izleme partileri yapabilecekler. Son derece keyifli bir deneyim vadeden yeni Discord Netflix botu, arkadaşlarınız nerede olurlarsa olsunlar onlarla aynı ekran üzerinden istediğiniz içeriği seyretmenize imkan tanıyor.

İlk olarak, Discord‘da izleme partisi yapabileceğiniz bir sunucunuz olması gerekir. Daha sonra sol üst taraftan sunucunuza tıklayın ve açılan seçeneklerden App Directory‘e gidin. Tabii, bu bölüme erişmek için sunucunun sahibi veya moderatörü olmanız gerektiğini belirtelim. Arama kutusuna /heynetflix komutunu girin ve enter’a basın. Bunu yaptığınızda otomatik olarak Discord Netflix botu gelecektir. İki uygulamanın ortaklığıyla geliştirilen bu bot sayesinde arkadaşlarınızla birlikte yeni diziler ve filmler keşfedebileceksiniz.

Yanlış anlaşılma olmaması adına ufak bir bilgi verelim. Bu bot, siz ve izleme partisi yapacağınız arkadaşlarınız için yeni içerik önerileri sunuyor. Tabii, önce katılacak herkese dizi mi film izlemek istedikleri yönünde bir anket yapılıyor. Kullanıcılar hangi ülkede olduklarını giriyorlar ve bunların sonucunda dört farklı öneri çıkıyor. İsterseniz arasından birini seçebilir, isterseniz de önerileri yenileyebilirsiniz.

Dilerseniz şimdi bu adımları bir de liste halinde sıralayalım. İşte Discord Netflix botunu kullanmak için yapmanız gerekenler:

Discord Netflix Botu Nasıl Kullanılır?

discord netflix botu

 • Adım 1: App Directory’den /heynetflix komutuyla botu çağırın.
 • Adım 2: Bir film mi yoksa dizi mi izlemek istediğinize oy verin.
 • Adım 3: Hangi ülkede olduğunuzu girin. Böylece Netflix, mevcut ülkelerin kitaplıklarında bulunan içerikleri önerecektir.
 • Adım 4: Önerilen dört dizi / film önerisinden birini seçin ya da seçimleri yenileyin.
 • Adım 5: Seçiminizi tamamladıktan sonra yeni bir özel sohbet kanalında arkadaşlarınızla izleme partisi yapabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.