Disco Elysium – The Final Cut Türkçe Yerelleştirme Çalışmaları Başladı!

Son yılların en ilgi çekici oyunlarından biri olan Disco Elysium - The Final Cut sürümü için resmi Türkçe yerelleştirme çalışmaları başladı! Detaylar haberimizde.

Disco Elysium The Final Cut Türkçe dil desteği kazanıyor! Hayranların uzun zamandır beklediği haber nihayet geldi. Oyunun resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, Locpick ekibinin Disco Elysium The Final Cut Türkçe yerelleştirmesi üzerinde çalışmalara başladığı bilgisi verildi.

İlk olarak Ekim 2019’da piyasaya sürülen Disco Elysium The Final Cut, muazzam derinlikteki zengin hikayesi, etkileyici RPG unsurları ve oyuncuların yaptığı seçimlere göre seyreden kurgusu ile son yılların en dikkat çekici yapımları arasında yer alıyor. Steam’de yüzde 92’nin üzerinde bir inceleme puanına sahip olan oyunda, kendisini otel odasında bulan bir dedektifi üstleniyorsunuz.

Disco Elysium The Final Cut Türkçe Oynanabilecek!

Disco Elysium The Final Cut Türkçe
Disco Elysium The Final Cut Türkçe dil desteği uzun zamandır bekleniyordu.

Amacınız, karakterleri sorgulamak ve cinayetleri açığa çıkarmak olacak, ancak bunu yaparken vereceğiniz kararla sizin kahraman veya kötü bir insan olmanızı belirleyecek. Kompleks hikayesi nedeniyle bugüne kadar pek çok Türk oyuncunun deneyimleyemediği Disco Elysium The Final Cut, nihayet resmi Türkçe dil desteğine kavuşacak.

Yerelleştirme çalışmalarını üstelenen Locpick ekibi, resmi Twitter hesaplarından şu açıklamayı yaptı:

“Bu haberi ne kadar beklediğinizi biliyoruz! Sonunda duyurma vakti geldi: Locpick olarak bu hafta itibarıyla Disco Elysium – The Final Cut’ın resmi Türkçe yerelleştirme çalışmalarına başladık! Bir süredir ZA/UM ile devam eden iletişimimiz sonucunda oyunun resmi Türkçe yerelleştirmesine başlamak üzere anlaştık ve vakit kaybetmeden bu gelişmeyi sizinle paylaşmak istedik”

Disco Elysium son yılların en ilgi çekici hikâyelerinden birine sahip olduğunu vurgulayan Locpick, “Bir milyon kelimeden fazla metin içeren bu müthiş oyunun Türkçesini hayata geçireceğimiz için onur duyuyoruz ve büyük bir heyecan içindeyiz. Bu gerçekten muazzam bir proje olduğu için sizden sabırlı olmanızı rica edeceğiz. Merak etmeyin, çalışmalarımızın gidişatını aylık güncellemelerle sizinle paylaşacağız” dedi.

Avatar of Berk Baylançiçek
Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Daha önce Tamindir, Webtekno ve SDN gibi sitelerde içerik editörlüğü yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol