DirectX 12 Windows 7’ye Geliyor

DX 12 artık Windows 7'de.

Bu sefer hala Windows 7 kullananları sevindirecek bir haberimiz var. Microsoft bir duyuru yaptı ve son API’sı DirectX 12’yi Windows 7’ye getireceğini açıkladı. Yanlış duymadınız, artık eski işletim sistemi olan Windows 7’de de DX12 desteği bulunacak ve bunun avantajını kullanan ilk oyun da Blizzard’ın klasik MMORPG’si World of Warcraft olacak.

World of Warcraft artık Windows 7 üzerinde DirectX 12 ile çalışabilecek fakat tabii ki performans optimum düzeyde olmayacak. Microsoft’a göre şu anda en iyi DirectX 12 performansını Windows 10 işletim sistemiyle almak mümkün çünkü bu sistemde çeşitli işletim sistemi optimizasyonları yer alıyor. Bu sayede de DirectX 12 hâliyle daha hızlı çalışıyor.

Maalesef bizim sistemlerimizde artık Windows 7 bulunmuyor ve bu yüzden test etme imkanımız yok fakat mutlaka üçüncü parti web siteleri benchmark sonuçlarını yayınlayacaktır. Dolayısıyla World of Warcraft’ın DX12 ile Windows 10 ve Windows 7 performanslarını görmek ilginç olacak.

Açıkçası bu beklenmeyen bir karardı fakat görünüşe göre Windows 7 aradan geçen yıllara rağmen popülaritesini koruyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol