Devil May Cry 5 Türkçe Yama Kurulumu Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda, Capcom tarafından geliştirilen ve yayınlanan aksiyon-macera oyunu Devil May Cry 5 için Türkçe yama kurma işlemini nasıl yapabileceğinizi anlatıyoruz.

Devil May Cry 5 Türkçe Yama Nasıl Kurulur? – Capcom tarafından Mart 2019’da piyasaya sürülen Devil May Cry 5, PS4, PS5, Xbox One, Xbox X / S Series ve Microsoft Windows platformları üzerinde oynanabiliyor. Etkileyici bir hikaye anlatımına sahip olan yapım, piyasadaki ikinci haftasında iki milyondan fazla sattı ve bir yılda üç milyonu aşarak ikonik serinin en çok satan oyunu oldu.

Devil May Cry 5 Türkçe Yama

RE Engine motoru ile geliştirilen aksiyon-macera oyunu, Devil May Cry 4’ten beş yıl sonra geçiyor ve şeytani güçlere sahip üç savaşçıyı takip ediyor: Dante , Nero ve V. Kendine has özelliklere sahip olan bu karakterleri, Red Grave City’deki maceranız boyunca farklı görevlerde kullanabiliyorsunuz.

Bununla birlikte Devil May Cry 5 Türkçe dil desteğine sahip değil. Bu da, oyunun hikayesinin tam olarak özümsenmesine engel olabilir. Bu yazımızda, Devil May Cry Türkçe yama indirme ve kurma işlemlerini nasıl yapabileceğinizi sizlerle paylaşıyoruz.

Devil May Cry 5 Türkçe Yama Kurulumu

Devil May Cry 5 Türkçe Yama indir

Yukarıda da belirttiğim gibi Devil May Cry 5, son derece etkileyici ve kapsamlı bir hikaye anlatımına sahip. Eğer üst seviyelerde bir oyun deneyimi yaşamak istiyorsanız, oyunu yerelleştirmek iyi bir düşünce olacaktır.

Gönüllü Çeviri Grubu tarafından geliştirilmiş olan Devil May Cry 5 Türkçe yama paketi; altyazılar, menü ve görevler, eşyalar ve başarılar, indirilebilir İçerikler dahil oyundaki her şeyi tamamen Türkçe yapıyor. Ayrıca bu yamayla beraber Vergil’s Downfall DLC’si de Türkçe olacak. Peki, Devil May Cry 5 Türkçe yama nasıl kurulur? İşte cevabı.

 1. Buradan yamayı indirin.
 2. Devil May Cry 5 Türkçe yama kurulumu dosyasını (.exe) açın.
 3. Devam etmek için İleri tuşuna basın.
 4. Burada kurulum ile ilgili bilgilerin yer aldığı bir açıklama ekranı çıkacak. Okuduktan sonra bir kez daha İleri seçeneğine tıklayın.
 5. Oyun klasörünü bulmak için karşınıza iki seçenek çıkacak. Otomatik Arama seçeneğine basarak, Devil May Cry 5 klasörünü bulabilirsiniz. Fakat yama klasörü bulamazsa, Manuel Arama seçeneğinden oyunun kök dizinini kendiniz bulmanız gerekecek.
 6. Son olarak İleri düğmesine tıkladıktan sonra oyun tamamen Türkçe olacaktır.

Uyarı: Devil May Cry 5 Türkçe yama kurulumu sırasında çalışmayı durdurdu hatası vb. gibi sorunlarla karşılaşırsanız, oyunu kurduğunuz klasörü masaüstüne taşıyıp ardından kurulumu yapabilirsiniz. İkinci bir seçenek olarak da dosyaları masaüstüne çıkarıp DevilGame klasörünü oyunun kök dizinine atabilirsiniz.

Devil May Cry 5 Sistem Gereksinimleri

Devil May Cry 5 Türkçe Yama nasil kurulur

Aşağıdaki listelerden Devil May Cry 5 sistem gereksinimleri için şart koşulan donanımları PC’niz ile karşılaştırabilirsiniz. Oyunu Steam üzerinden 114,00 TL‘ye satın alabilirsiniz.

Devil May Cry 5 Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7, 8.1, 10 (64-bit)
 • İşlemci: Intel Core i5-4460, AMD FX-6300 veya daha iyisi
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 760 veya AMD Radeon R7 260x 2GB Video RAM, veya daha iyisi
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 35 GB kullanılabilir alan

Devil May Cry 5 Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7, 8.1, 10 (64-bit)
 • İşlemci: Intel Core i7-3770, AMD FX-9590 veya daha iyisi
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB VRAM, AMD Radeon RX 480 8GB VRAM veya daha iyisi
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 35 GB kullanılabilir alan
1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol