Devil May Cry 5 PC Performans Analizi

Devil May Cry 5 PC üzerinde üst düzey bir performans sunuyor.

Resident Evil 2 Remake neredeyse iki ay önce yayınlandı ve 2019 yılında test ettiğimiz en iyi optimize edilmiş oyunlar arasındaydı. RE Engine ile geliştirilen bu oyun, Capcom’un kendi oyun motoruyla neler yapabildiğinin de kanıtıydı. Şimdi ise iki ay ilerideyiz ve bu grafik motorunu kullanan yeni bir oyun, Devil May Cry 5 çıktı. Biz de PC performans analizi gerçekleştirerek bilgi vermek istedik.

Bu PC performans testinde Intel i7 4930K işlemci, 16GB DDR3 RAM, AMD Radeon RX580 ve RX Vega 64 ile Nvidia RTX 2080Ti ve GTX980Ti ekran kartlarını kullandık. Aynı zamanda bilgisayarlarda Windows 10-64 bir işletim sistemi yüklüydü.

Capcom, Devil May Cry 5’in PC sürümüne değiştirebileceğimiz çok sayıda grafik ayarı koymuş. Kaplamaları, kaplama filtrelerini, kenar yumuşatmayı, bulanıklaşmayı, efektleri, gölgeleri ve geometrik ışıklandırmaları istediğimiz gibi ayarlayabiliyoruz. Ayrıca Chromatic Aberration, Bloom ve Lens Flares gibi ayarları da kapatıp açma şansımız var.

Daha önce de belirttiğimiz gibi Devil May Cry 5 çok yüksek bir işlemciye sahip olmadan da keyif alabileceğiniz bir oyun olmuş. Her ne kadar Denuvo ile performans biraz düşse de, eminim ki pek çok oyuncu bundan etkilenmeyecektir. Hem çift çekirdek, hem de dört çekirdek işlemci testleri yaptık ve çift çekirdekli sistemde dahi oyun 60fps kare oranında 1080p çözünürlükte sorunsuz çalıştı.

Devil May Cry 5 aynı zamanda çok güçlü bir ekran kartı da istemiyor ve test ettiğimiz tüm kartlarda oyunu 60fps 1080p Ultra ayarlarda oynayabildik.

Sonuç olarak Devil May Cry 5 de 2019 yılının en iyi optimizasyona sahip PC oyunlarından birisi olmuş. Capcom bilindiği gibi son dönemde PC’ye önem vermeye başladı ve Resident Evil 2 Remake ile Devil May Cry 5 de bu çalışmaların ilk meyveleri oldu.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol