Dead Space Remake Yeni Oyunculara da Hitap Edecek

Motive, Dead Space'in çeşitli unsurlarını yeni oyuncuların zorlanmayacağı hale getirmek için yeniden yapımda kaldıracağını ve üzerinde yeniden çalışacağını onayladı.

Oyunun geliştiricilerine göre, Dead Space Remake, modern bir oyuncunun bekleyebileceği şeylerle uyuşmayan bazı eski unsurları ortadan kaldıracak. Dead Space’in yeniden çevrimi, bilimkurgu korku başlığının mirasını onurlandırmayı amaçlasa da, yalnızca oyunun hayranlarına değil, aynı zamanda çok daha fazlasını bekleyen yeni oyunculara da hitap etmek için ekip, mekaniklere kendi dokunuşunu katacak.

Oyun üzerinde çalışan ekip, Dead Space Remake’in hikayesiyle yaratıcı özgürlükler alacağını belirttiğinden, bu pek de sürpriz olmadı. Orijinal oyunda anlatılan hikayeye hala büyük ölçüde benzeyecek, ancak geliştiricinin artık oyunun kapsamını genişletme ve muhtemelen gelecekteki oyunlarda karşılığını verebilecek yeni konular oluşturma şansı da olacak. Oyunla ilgili hala pek çok bilinmeyen faktör mevcut ancak oyunun kontrollerinde ve grafiklerinde basit bir güncellemeden çok, son Resident Evil oyunları gibi olacak.

Dead Space Remake

Dead Space Remake Kapsamlı Olarak Yenilenecek

EA, bir blog gönderisinde Dead Space’i modernize etmek için çalışacağını doğruladı. Bu güncellemelerin oyunun belirli yönlerine atıfta bulunduğu görülecek ancak bunun daha az içerikli bir şey yayınlamak yerine oyunu geliştirmek için yapıldığı açık. EA, Dead Space dünyasını yoğunlaştırmak yerine daha da genişletecek, bu nedenle bu yeni hikaye değişikliklerinin gerçekte ne kadar önemli olduğunu yalnızca zaman gösterecek.

Dead Space o kadar da eski bir oyun değil, bu yüzden oyunun temel ögelerini yeniden işlemek için bu kadar uyumlu bir çaba görmek ilginç. EA, neyin değiştiğine dikkat etmezse bu, hayranların hayal kırıklığına uğramasına neden olabilir, bakalım şirket nasıl bir yol izleyecek?

Hayranların Dead Space Remake‘e ne eklendiğini veya kaldırıldığını öğrenmesi biraz zaman alacak ancak EA’in bu güncellemelerine dayanarak, değişikliklerin kapsamlı olabileceği anlaşılıyor. Bu değişikliklerin ne kadar başarılı olduğunu zaman gösterecek. Umuyoruz ki Dead Space yeniden yapımı başarılı olur çünkü bu muhtemelen alım ve satışlara dayalı olarak serinin geleceğini belirleyecek.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol