Dead Cells Başlangıç Rehberi

Dead Cells isimli mobil oyunda işinize yarayacak bir çok taktik öğreneceksiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Dead Cells isimli mobil oyunumuz Arcade yapıda  eğlenceli fakat biraz zor bir RPG oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Eğer Dark Souls ve Celeste tarzı oyunları seviyor ve onların büyük bir hayranıysanız bu oyunu da seveceğinize eminim. Bu oyunda sizi ilk başta endişelendirecek şeylerden biri kontrol noktalarının olmaması yani bir çırpıda gidiyorsunuz. Bir yerde durayım diye bir şey yok. Hani oyunu kaydedeceğiniz bir yer yok. Ama oyundan alacağınız keyif gerçekten mükemmel olacak. Ayrıca oyunun atmosferi de bir o kadar güzel.

Dead Cells Başlangıç Rehberi isimli yazımızda ise sizlere oyunda yardımcı olacak bazı bilgiler ve ipuçları vereceğiz. Bu sayede oyunda zorlanmadan ilerleyecek ve ne yapmanız gerektiğini bileceksiniz. Hazırsanız konumuza geçiş yapalım ve ne gibi bilgiler varmış hep birlikte görelim.

Dead Cells baslangic rehberi 2

Dead Cells Başlangıç Rehberi

Oyunda iki adet silah çeşidi kullanıyorsunuz. Bunlar yakın mesafe silahları ve uzak mesafe silahlarıdır. Yakın mesafede kılıç kullanacaksınız. Uzakta mesafede ise yay ve ok. Yakın dövüş silahları ile düşmanları öldürmek daha zevkli fakat uzak menzilli silahlardan da yararlanmayı bilmek gerekiyor. Ama en güvenli silah çeşidi uzun menzilli olanlardır. Düşmanlarla aranızda bir mesafe varken onları öldürmek kadar rahat bir şey yoktur değil mi? Ayrıca yine uzun menzilli silah kullanan düşmanların atışlarından da bu sayede kaçabilirsiniz. Mesafe bu oyunda her zaman iyidir desek yanlış olmaz aslında.

Savunma

Dodge özelliği kılıcınız ve okunuz kadar kritik bir öneme sahiptir. Karşınızda ki düşmanlar ne kadar agresif olursa olsunlar bunlardan kaçabilir ve ataklarını bir nevi engelleyebilirsiniz. Bu yüzden savunmada oldukça önemlidir. Yani yeri geldiğinde saldırmayı yeri geldiğinde savunma yapmayı da bilmek gerekir. Savunma yeteneğinizi, düşmanların çok olduğu zamanlarda kullanmak daha mantıklıdır. Tek tük düşmanlar varsa bunlara direkt olarak saldırmak daha mantıklıdır. Savun, düşmanın arkasına atla ve saldır. Toplu düşmanlar varken bu taktiği uygulayın.

Kapılar ve Portallar

Bu oyunda diğer en önemli şey ise dikkatli olmaktır. Oyunda bir çok kapı ve portal bulunmaktadır. Bu kapılar ve portallar sizi başka yeni yerlere götürmektedir. Portallar bir nevi kontrol noktası olarakta kullanılmaktadır. Bir yerden bir yere gitmek için bu portalları kullanabilirsiniz. Biliyorsunuz oyunda kaydetme diye bir şey yok. Kapılar ise sizi bir nevi pazar alanına götürmektedir. Burada çeşitli şeyler satın alabilir ve yükseltme yapabilirsiniz. En önemlisi ise sağlığınızı yenilemenizi sağlayan ürünler satın alabilirsiniz. Bu yüzden kapı gördüğünüzde bunu kullanmaya özen gösterin. Kaçırmayın.

Dead Cells ile ilgili rehberin sonuna geldik. Sormak istediğiniz bir şey olursa yorum yaparak sorabilirsiniz. Görüşürüz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol