Days Gone Geliştiricisi, Yeni Bir IP Üzerinde Çalışıyor

Days Gone geliştiricisi Bend Studio, PlayStation Studio işbirliği içerisinde yepyeni bir oyun konsepti üzerinde çalışıyor.

Days Gone oyunu ile tanınan Bend Studio, yeni bir oyun üzerinde çalışıyor. Üstelik bu yapım, bambaşka bir konsepte sahip olacak. Bu haftanın başlarında resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda sanat, tasarım ve yönetici rollerinde yeni pozisyonlar için işe alım yaptıklarını duyuran firma, sır gibi saklanan proje için somut adımlar atmaya başladı.

PlayStation Worldwide Studios’un başkanı Herman Hulst ise söz konusu tweet’e yanıt vererek Bend Studio‘nun yepyeni bir IP üzerinde çalıştığını belirtti. Geçtiğimiz nisan ayında Bloomberg‘in yayınladığı bir rapor, Bend Studio’un Days Gone 2 konusunda Sony‘i ikna edemediğini ve serinin tamamen terk edildiğini göstermişti. Bu haberden sadece birkaç ay sonra Days Gone’ın kreatif direktörü ve baş yazarının stüdyodan ayrılmaları ile bu iddialar bir anlamda resmiyet kazanmıştı.

Days Gone ile Tanınan Bend Studio, Yeni Bir Açık Dünya Oyunu Geliştiriyor

Days Gone PC Steam

Aynı raporda Bend Studio’nun yeni bir Uncharted oyunu geliştirdiğini, ancak daha sonradan projeyi rafa kaldırdığını ortaya koymuştu. Bahsi geçen Uncharted oyununun ne olduğu açıklanmadı, ancak artık Bend Studio’nun yepyeni bir IP üzerinde çalıştığını biliyoruz.

Days Gone, ilk olarak PS4’te piyasaya çıktığında 2019’un en çok satan oyunlarından biriydi. Zombi korku oyunu, Sony’nin birinci taraf oyunlarını daha geniş bir kitleye ulaştırma hedefinin parçası olarak geçen mayıs ayında PC’ye gelmişti.

Avatar of Berk Baylançiçek
Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Daha önce Tamindir, Webtekno ve SDN gibi sitelerde içerik editörlüğü yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol