Daybreak Games Personellerini İşten Çıkarıyor!

Daybreak Games yeni bir oluşuma gidiyor.

Geçtiğimiz ay PlanetSide Arena’yı piyasaya süren Daybreak Games beklentileri karşılayamazken olumsuz haberler ile gündemde kendine yer buldu. Gelen haberlere göre stüdyo bazı personellerini işten çıkarmış.

Çeşitli ertelenme haberleri ile eleştiri oklarının hedefi haline gelen PlanetSide Arena 19 Eylül itibari ile hem konsol hem de bilgisayar platformu oyuncularına sunulmuştu. Steam üzerinde ‘karışık’ olarak değerlendirilen yapım beklentileri karşılayamazken, bugün de işten çıkarmalar ile gündeme geldi. Oyun oynaması ücretsiz olarak lansmana çıkmıştı.

PC Gamer’ın haberi ile edindiğimiz bilgilere göre Daybreak Games, PlanetSide Arena’nın ekibi de dahil olmak üzere bazı personellerini işten çıkarmış. PlanetSide Arena’nın tasarımcısı konuyla ilgili yaptığı açıklama da Daybreak Games’in ‘gerçekten iyi insanlar’ kaybettiğini belirtmiş.

Yeniden yapılanma için bazı çalışanları ile yollarını ayırma kararı alan Daybreak Games, işten çıkarmaları doğrulamış. Stüdyo uzun vadeli oyunlar için yeni bir vizyon oluşturacaklarını, bu doğrultuda bazı çalışanların çabasının yetersiz olacağını belirtmiş ve yollarını ayrılma kararı almış.

Yeni bir geliştirici ekip kurma yolunda adım atan stüdyo muhtemelen önümüzdeki haftalarda yeni personeller alacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol