Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Cyberpunk 2077 İlk Defa Bu Kadar Yükselişe Geçti!

CD Projekt Red tarafından geliştirilen ve CD Projekt tarafından yayınlanan 2020 rol yapma türündeki video oyunu olan Cyberpunk 2077 ilk defa bu kadar yükselişe geçti.

Steam’in en çok satanlar listesinde ilk 10’da ilk sıralarda yer alan Cyberpunk 2077, şu anki yarı fiyatına satışıyla ilk defa bu kadar yukarılara çıktı. Yaklaşık bir yıl önce çıkan ve ilk çıktığı zamanlar kullanıcılar tarafından beğenilmeyen bu oyun hem düzeltmeler hem de Black Friday etkinliği sayesinde işleri değiştirdi.

Oyun konsolda, hala başka bir mesele. CD Projekt’in hacklendiği, kaynak kodlarının çalındığı ve çevrimiçi açık artırmaya çıkarıldığı bir yılda, bu hack’in ciddiyetinin üzerini kapatmaya çalıştılar. Aynı zamanda Sony tarafından altı ay boyunca satıştan kaldırdılar. Geliştiricilerinin maruz kaldıkları sıkıntı çok görünür hale getirildi. Oyunun PS5 ve Xbox için vaat edilen “yeni nesil” sürümleri söz verildiğinde ortaya çıksaydı, bu belki de daha iyi karşılanabilirdi. Tabii ki hala yapmadılar.

Cyberpunk 2077 Bir Yıl Sonra Büyük Bir Yükselişe Geçti

Cyberpunk 2077

Bugün Polonya gazetesi Rzeczpospolita ile yaptığı röportajda Adam Kicinski’ye Cyberpunk 2077’ın yeni nesil konsollarda çıkışını erteleme kararı soruldu. Şirketin CEO’su bu kararı almanın nedenlerini ve zorluklarını anlattı; Geliştirme ekibinin kararına uyduklarının altını çizdi. CD Projekt başkanı, Cyberpunk 2077‘nin bir sonraki büyük güncellemesi olan 1.5 yamasının 2022’nin ilk aylarında piyasaya sürüleceğini duyurdu.

Bu arada, Cyberpunk’ın görev direktörü Paweł Sasko, oyunun Steam’de fena olmayan eleştiriler aldığını görünce sevincini Twitter aracılığıyla paylaştı.  Bu incelemelerin geçtiğimiz günlerde geldiğini kaydeden Sasko, “Benim için ne anlama geldiğini tahmin bile edemezsiniz.” diyerek açıklamasında eklemelerde bulundu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.