Cyberpunk 2077 Yeni Nesil Güncellemesi İçin Kafa Karıştıran Açıklama

CD Projekt RED, merakla beklenen Cyberpunk 2077 ve Witcher 3 yeni nesil güncellemelerinin bu yıl için hedeflendiğini, ancak yine de bir kesinlik olmadığını söyledi.

Polonya merkezli video oyun stüdyosu CD Projekt RED, yatırımlarla gerçekleştirilen görüşme sırasında Cyberpunk 2077 ve Witcher 3 yeni nesil güncellemeleri hakkında kafa karıştıran bir açıklama yaptı. Heyecanla beklenen sürümleri 2021’in sonunda yayınlamayı hedeflediklerini söyleyen şirket, buna rağmen kesin olarak konuşamadıklarını aktardı.

Geçtiğimiz yılın eylül ayında duyurulan The Witcher 3 PS5 ve Xbox Series X/S sürümü, ışın izleme ve daha hızlı yükleme süreleri dahil oyun deneyimini önemli ölçüde iyileştiren bazı iyileşmeler vaat ediyor. Cyberpunk 2077’in yeni nesil güncellemesi ise ilk kez Haziran 2020’de lanse edilmişti.

Cyberpunk 2077 Yeni Nesil Güncellemesi Uzun Zamandır Bekleniyor

Cyberpunk 2077 PS5 güncellemesi

Her iki güncellemenin de bu yıl piyasaya sürülmesi planlanıyordu, ancak Cyberpunk 2077’nin lansman sonrası ortaya çıkan feci hataları ve sonucunda stüdyonun strateji değişikliğine gitmesi, CD Projekt’in odağını tamamen temel oyundaki eksiklikleri gidermeye odaklanmasına yol açtı.

Resmi açıklamalara göre Cyberpunk 2077 ve The Witcher 3 yeni nesil sürümlerinin 2021’in sonlarında yayınlanması planlanıyor, ancak iş geliştirmeden sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Michał Nowakowski, yatırımcılarla yaptığı görüşmede çıkış tarihinin hala bir hedef olduğunu ve kesinlik arz etmediğini söyledi.

The Witcher 3’ün Yeni Nesil Konsol Sürümü Geliştirilme Aşamasında

The Witcher PS5 güncellemesi

VGC’nin aktardığı habere göre Nowakowski, “Hedef, Cyberpunk 2077’nin yeni nesil sürümünü bu yılın sonlarında piyasaya sürmek. Bununla birlikte, geçtiğimiz yıl boyunca öğrendiğimiz dersleri göz önünde bulundurarak ve bu projenin hala geliştirme aşamasında olduğunu göz önünde bulundurarak, üretim programının değişmeyeceğini tam olarak söyleyemiyoruz” ifadelerini kullandı.

Bugüne kadar açık dünya RPG oyunu için çok sayıda hata düzeltmesi yayınlayan CD Projekt RED, bunların sonuncusu olan 1.3 yamasını geçtiğimiz ay indirmeye sunmuştu. 36GB boyutundaki güncelleme ile ilk ücretsiz indirilebilir içerikler de oyuna gelmişti.

The Witcher 3 güncellemesi için de benzer bir açıklamayı yapan Nowakowski, geliştirmenin devam ettiğini ve yayın takviminin değişmeyeceğinden yüzde 100 emin olamadıklarını söyledi.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol