Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

CSGO FPS Arttırma Kodları 2023 (Güncel)

Oyununuzun çok daha akıcı görünmesi için bilgisayarınızın CS:GO performansını iyileştirmek mi istiyorsunuz? FPS arttırmak için gerekli olan tüm konsol komutlarını derledik.

CSGO FPS arttırma kodları kullanarak oyundan çok daha iyi bir performans elde edebileceğinizi biliyor musunuz? Counter-Strike: Global Offensive gibi rekabetçi bir oyunda becerilerinizi geliştirmek için oyunu performans düşüşü olmadan sorunsuz bir şekilde oynayabilmeniz oldukça önemli. Daha fazla FPS alarak rakiplerinizden daha önde olmak için oyunlarda FPS arttırma yöntemlerini bilmelisiniz.

CS GO FPS arttırma için kullanabileceğiniz önemli başlangıç komutları olsa da, çoğu kişinin gözden kaçırdığı, oyunu açtıktan sonra kullanabileceğiniz birçok konsol komutu da mevcut. Oyunu başlatma seçeneklerinin yanına bu konsol komutlarını da dahil ettikten sonra, oyununuzun çok daha akıcı ve hızlı çalıştığına şahit olacaksınız. Gelin, tüm bu kodların listesini sizlerle paylaşalım.

CSGO FPS Arttırma Kodları 2023

CSGO FPS arttırma kodu birden fazla olduğu için hepsini oyun içi konsola yazmanız gerek. Geliştirici konsolunu nasıl etkinleştireceğiniz konusunda bilginiz yoksa bu makalemize göz atabilirsiniz. İşte Counter-Strike: Global Offensive’de büyük bir performans artışı sağlamak için oyun içi yazmanız gereken komutların tam listesi:

NET_GRAPH 1

Net_graph komutu, FPS’nizi gösterecek bir komut. Oyun oynarken FPS görmenize olanak sağlayan bu komut, aşağıdaki hangi komutların yardımcı olup olmadığının farkında olabilmeniz için performans artışlarını veya düşüşlerini izlemek için bir hayli işinize yarayacak.

FPS_MAX 0

Bu CSGO FPS arttırma kodu, oyununuz için maksimum FPS’i ayarlamanıza olanak tanıyacak. Değerin “0” olarak ayarlanması, maksimum FPS değerini “sınırsız” olarak ayarladığınız anlamına gelir; böylece mümkün olan maksimum FPS sayısını elde edebilirsiniz. Ancak, bazı oyuncular FPS düşüşlerini, sıçramalarını ve tutarsızlığı önlemek için bunu sabit bir sayıya ayarlayabilir. Örneğin, FPS_MAX 60 yaparsanız, sabit 60 FPS alırsınız.

R_DRAWPARTICLES 0

Bu komut, CS:GO’da motor parçacıklarını devre dışı bırakmak için kullanılır. Parçacıklar, oyunun daha detaylı ve gerçekçi görünmesini sağlayan ancak aynı zamanda performansı da bir hayli düşüren küçük ayrıntılardır. Bu yüzden, eski bilgisayarda FPS arttırma için mutlaka kullanmanız gerek. Parçacıklar oyun açısından inanılmaz derecede önemli olmadığından, küçük bir FPS artışı karşılığında parçacıkları kapatmanızı öneriyoruz.

CSGO FPS Arttırma Kodları 2023 (Güncel)

FUNC_BREAK_MAX_PIECES 0

CSGO FPS arttırma kodları arasında gözden kaçabilecek olan bu komut, ekrandan çok küçük nesneleri kaldırmak için kullanılıyor. Çoğu oyuncu, gerçekten küçük olduğu için bu detayı hiçbir zaman görmüyor bile. Bu komutun kapatılması bilgisayardaki yükün bir kısmını azaltıyor ve çoğu bilgisayarda birkaç FPS artışa neden oluyor.

CL_DISABLE_RAGDOLLS 1

Bu komut, oyununuzdaki ragdoll mekaniğini (takla atarak ölüm animasyonu) devre dışı bırakıyor. Rakiplerinizin ölürken takla atması CS:GO’da gerçekten önemli değil, bu yüzden daha fazla FPS almak için bu animasyonu devre dışı bırakabilirsiniz.

CL_DOWNLOADFILTER NOSOUNDS

Az bilinen bir CSGO FPS kodu daha göstereceğiz. Müzik kitleri gibi ses dosyalarının indirilmesi performans sorunlarına neden olabiliyor. Bu komut, oyununuzu daha akıcı hale getirebilecek ses dosyalarının indirilmesini devre dışı bırakıyor. Müzikleri devre dışı bırakmak, CS GO FPS arttırma yöntemleri arasında en etkili olanlardan birisi olduğu için bu kodu da kullanabilirsiniz.

CSGO FPS Arttırma Kodları 2023 (Güncel)

R_DRAWTRACERS_FIRSTPERSON 0

Oyuncular silahlarını ateşlediğinde silahlardan hafif izleyiciler çıkıyor. Bu izleyiciler inanılmaz derecede can sıkıcı olabiliyor ve birçok oyuncu için de dikkat dağıtıcı olarak kabul ediliyor. Bu nedenle çoğu oyuncu, hem dikkat dağınıklığından kaçınmak hem de FPS artışı sağlamak için bu mermi izlerini kapatıyor.

MUZZLEFLASH_LIGHT 0

CS:GO’da ateş ettiğiniz zaman silahlarınızın ucundan ateş çıktığını fark etmişsinizdir. Böyle efektleri kapatmak için CSGO FPS arttırma kodları bulunuyor. Bu, çoğu oyuncu için rahatsız edici bir görsel özellik olabilir, çünkü gereksiz ışık parlamaları bazı oyuncuların dikkatlerini dağıtıyor. Ayrıca böyle ışıklandırmaları kapatmak, oyunlarda FPS arttırmaya olanak sağlıyor.

R_EYEMOVE 0 

Bu komut oyundaki oyuncu modellerinden bazı gereksiz hareketleri kaldırmak için kullanılıyor. Bu hareketler, oyununuzu gerçekten etkilemeyen oyuncu modellerinin nefes alma ve kas hareketleri gibi şeyleri içeriyor. R_EYEMOVE 0 CSGO FPS arttırma kodu ile bilgisayarınıza bağlı olarak bir hayli performans artışı sağlayabilirsiniz.

CSGO FPS Arttırma Kodları 2023 (Güncel)

R_DYNAMIC 0

Bu komut, CS:GO’da dinamik aydınlatmayı devre dışı bırakmak için kullanılıyor. Dinamik aydınlatma, mermilerden gelen küçük aydınlatma detayları ve flaş patlamalarından gelen efektleri içeriyor. Dinamik aydınlatma iyi bir detay olsa da oyuncular daha fazla FPS karşılığında bunu kapatmayı tercih ediyor.

MAT_DISABLE_BLOOM 1

CSGO FPS arttırma kodları arasından en faydalılarından olan MAT_DISABLE_BLOOM kodu, oyundaki bloom efektini (güneş için daha fazla parlaklık gibi) kaldırıyor. Bu ayarı kapatmak oyunun daha basit görünmesini sağlayacağı için daha fazla FPS almanıza yardımcı oluyor.

CL_DISABLEHTMLMOTD 1

Bu komut, topluluk sunucularında oynayan oyuncular için kullanışlıdır. Topluluk sunucuları genellikle bir “Günün Mesajı” gönderiyor ve bu çok da önemli bir şey değil. Bu komutun etkinleştirilmesi, “Günün Mesajı”nın yüklenmemesini sağlıyor ve hafif bir FPS artışına neden oluyor.

CSGO FPS Arttırma Kodları 2023 (Güncel)

CL_FORCEPRELOAD 1

Bu komut, tüm haritayı ve üzerinde bulunan sesleri önceden yüklemek için kullanılıyor. Bu komutu etkinleştirmek oyuna daha uzun süre yüklenmenizi sağlasa da, performansınızı ve FPS değerinizi bir hayli artıyor. CL_FORCEPRELOAD isimli bu komut, CSGO FPS arttırma kodları arasındaki en yararlı kodlardan birisi olduğu için atlamamanızı tavsiye ediyorum.

MAT_QUEUE_MODE 2

Bu CSGO FPS kodu, işlemcinizi CS:GO’yu çoklu iş parçacıklı modda çalıştırmaya zorluyor. Bu konsol komutunun kullanımı işlemcinin kullandığı threading modunu ayarlamak için kullanılıyor. Çoğu bilgisayarda FPS arttırma için kullanılan bu komutun değerini 2 olarak ayarlamanızı tavsiye ediyoruz.

Bunlar gibi daha kullanışlı komutlar için, öğrenebileceğiniz en kullanışlı başlatma seçenekleri hakkındaki makalemizi de gözden kaçırmayın. Ayrıca oyunun sisteminizle uyumlu çalışıp çalışmayacağını öğrenmek için sistem gereksinimlerine de göz atmayı unutmayın.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.