Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

CS 2 Config Dosyaları Kullanılamayacak Mı? Valve’dan Açıklama

Valve, Counter Strike 2'de oyuncular tarafından oluşturulan autoexec ve config dosyalarının kullanılamayacağına yönelik söylentilere cevap verdi.

Uzun bir kapalı beta döneminin ardından eylül ayının sonunda herkese açılan Counter Strike 2, tam anlamıyla hazır olmadan piyasaya sürüldüğünü gösteren teknik hatalarıyla tartışılmaya devam ediliyor. Valve, yayımladığı güncellemelerle durumu biraz toparlasa da, oyuncu topluluğundan tepki almaya devam ediyor.

Bilindiği üzere tıpkı Counter Strike Global Offensive (CS:GO) gibi CS 2’de de kendi autoexec ve config dosyalarınızı oluşturma şansına sahipsiniz. Ses, görüntü, parlaklık, crosshair, silah tutuşu, klavye kısayolları gibi birçok ayar, bu dosyalar vasıtasıyla özelleştirilebiliyor. Geçtiğimiz günlerde Valve’ın, CS 2 config yapılandırmalarına izin vermeyebileceği iddia edilmişti.

CS 2’deki Yapılandırma Dosyalarına İzin Verilecek

cs 2 config dosyaları

Sosyal medyada tepki çeken bu söylentiyi hızlı bir şekilde yalanlayan Amerikalı geliştirici, böyle bir planlarının olmadığını söyledi. Eski profesyonel oyuncu Chad “SPUNJ” Burchill, 18 Ekim’deki HLTV yayınında konfigürasyon dosyalarının kaldırılacağını duyduğunu bildirdi. Valve’ın bunu yapacağından yüzde 100 emin olduğunu belirten isim, böylece oyunu özelleştirme imkanın kaybolacağını ifade etmişti.

Aynı yayında bulunan FaZe Clan’dan ropz da “Evet, muhtemelen çok berbat olan cfg’leri kaldırıyorlar” sözleriyle SPUNJ’un iddiasını destekledi. SPUNJ ve ropz’un ortaya attığı bu iddia, başlangıçta CS oyuncuları arasında olumsuz bir tepki yaratsa da, Valve’ın resmi açıklamasıyla bunun doğru olmadığı ortaya çıkmış oldu.

Valve’ın geliştirici ekibinden Ido Magal’ın CS 2 config dosyalarının kaldırılacağı iddiasına yönelik cevabı:

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.