Crusader Kings III’te Kaç Evlilik Gerçekleşti, Kaç Çocuk Doğdu?

Strateji türünün en sevilen yapımlarından Crusader Kings III, birinci yılını kutluyor. Geliştirici stüdyo Paradox, geçtiğimiz yıl içinde şekillenen oyuncu verileriyle ilgili geniş kapsamlı bir tablo paylaştı.

Çok beğenilen Crusader Kings serisinin üçüncü halkası, birinci yılını doldurdu. Paradox Development Studio, bu önemli günü kutlamak için sevilen strateji oyunundan ilginç veriler paylaştı. Bunların arasında evliliklerden doğan çocuklara, evcil hayranlardan kaçan mahkumlara kadar pek çok bilgi var.

1 Eylül 2020’de piyasaya sürülmesinden bu yana Crusader Kings III oyuncuları, kraliyet diplomasisine ve siyasi entrikalara uygun soylar yetiştirmek için 128 milyon saatten fazla zaman harcadı. Bu süre içinde 18 milyon evlilik ve nişan gerçekleşirken, 334 milyon çocuk doğdu. 4 milyon karakter stres yüzünden kötü duruma düştü. Ayrıca aynı sayıda evcil hayvan sahiplenildi. 1 milyon mahkumda hapisten kaçmayı başardı.

Crusader Kings III’ün Bir Yılı

Crusader Kings III

Paradox, oyuncu alışkanlıkları ve tercihlerini da yayınladı. Buna göre Crusader Kings III’teki en popüler başlangıç bölgesi Britanya oldu. En gözde inanç ilkesi ise Warmonger olarak kayıtlara geçti. En popüler yaşam tarzı Vekilharçlık / Mülk olurken, Pagan dinleri 1 milyon kez reforme edildi. Ayrıca Roma İmparatorluğu 190.000 kez eski gücüne kavuşturulurken, Büyük Bölünme 220.000 kez iyileştirildi. Yamyamlık ise 14.000 kez benimsendi.

Paradox Development Studio’nun Kıdemli Oyun Tasarımcısı Alexander Oltner, “Üzerinde bu kadar çok zaman ve tutku sarf ettiğimiz CK3’ün tam bir yıldır piyasada yer alması ve oyuncuların elinde olması benim için çılgınca” dedi.

Crusader Kings 3

Oyuncuların internette verdikleri tepkilerin harika olduğunu belirten Oltner, “Reddit’teki gönderileri okumak ve Twitch’te bu topluluğun hem hanedanlar kurduğunu görmek hem de ayakta tutmaya çalışırken ki denedikleri sayısız yolu izlemek harikaydı. Gelecekte oyuna yeni özellikler ve içerikler getirmek için çalışırken CK3 hükümdarlarının daha neler başaracağını görmek için sabırsızlanıyoruz” şeklide konuştu.

Köklü tarihi strateji deneyimleri mirasının varisi olan Crusader Kings III, ait olduğunuz kraliyet hanesini başarıya ulaştırmanızı sağlayacak birçok yeni seçenekle birlikte geliyor. Eylül 2020’de piyasaya sürülen oyunu, Steam üzerinden 77,00 TL karşılığında satın alabilirsiniz. Crusader Kings III’ün birinci yılını kutladığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol