Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Creative Assembly’den Star Wars Temalı Strateji Oyunu Yolda

Total War serisinin geliştirici olarak karşımıza çıkan ve RTS türünün öncülerinden olan Creative Assembly, Total War: Star Wars'u geliştiriyor.

DualShockers tarafından ortaya çıkan raporlara göre strateji oyun serilerinin geliştiricisi Creative Assembly şu anda resmi ve lisanslı bir Star Wars oyunu üzerinde çalışıyor. Ekip, 2023 itibarıyla Total War: Star Wars’un, Sega’nın sahibi olduğu stüdyoda geliştirilmekte olan üç farklı projeden biri olduğu bildiriliyor. Şu anda hangi oyunların tamamlanmaya yakın olduğunu bilmesek de her yıl yeni bir seri oyununun bizlere sunulduğunu aktarabiliyoruz.

Bildiğiniz üzere Total War serisinin en yeni oyunu geçtiğimiz yıl Bulgaristan merkezli Creative Assembly Sofia tarafından geliştirilen Total War: Pharaoh‘du. Bu yapım oyuncular tarafından bir hayli eleştirildi ve serinin yeni oyunlarının geleceği açıklandı. Diğer taraftan strateji oyunu serisi ile tanınan ancak aynı zamanda Alien: Isolation‘ı da geliştiren İngiltere merkezli Sussex şirketi 2023 yılında habersiz bir proje üzerinde çalıştığını açıkladı. Bunun için de İngiltere’nin Newcastle kentinde bir stüdyo kurdu.

Creative Assembly Strateji Oyunları Geliştiriyor

Sega, geçtiğimiz yılın Eylül ayında çok oyunculu nişancı aksiyon oyunu Hyenas‘ı iptal ettiğini açıkladı. Creative Assembly stüdyosunda işten çıkarmalar sebebiyle iptal edilen bu proje ne yazık ki tamamen rafa kaldırıldı. Bu hamlenin ardından Japon yayıncı Sega, stüdyonun en iyi bildiği oyun türü üzerinde çalışmaya başlayacağını açıkladı.

hyenas new york a

Sega Sammy CEO’su Haruki Satomi stüdyo hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu ve şunları söyledi: “Basitçe söylemek gerekirsek Creative Assembly gerçek zamanlı strateji türündeki en iyi geliştiricilerden biri. Buna rağmen FPS türündeki çevrimiçi bir oyun olan Hyenas gibi bir projenin de üstesinden gelmeye çalıştılar. Fakat şu anda onları en iyi bildikleri türe yöneltmek istiyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.