Corona Virüsü Samsung Üretimini Vurdu

Corona virüsü Samsung üretimini vurdu.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyada etkisini göstermeye başlayan Corona virüsü Samsung üretimini vurdu.

Dünya genelinde binlerce kişinin ölümüne neden olan Corona virüsü büyük şirketleri de vuruyor. Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılmaya başlayan Corona virüsü sebebiyle büyük şirketlerin üretim yaptığı fabrikaları da kapanmış durumda. İlk olarak Apple yaşanan bu durum ardında bazı ürünlerinin üretimini Çin dışına kaydırmıştı. Apple’ın ardından Samsung markası da benzer bir durum yaşıyor.

Vietnam, Hindistan ve Güney Kore’de üretim fabrikaları bulunan Samsung Corona virüsünden en az etkilenen firmalardan birisiydi. Tedavisi henüz bulunamayan Corona virüsünün Güney Kore’de ortaya çıkması Samsung’un da etkilenen firmalar arasında yer almasına neden oldu.

En büyük akıllı telefon üreticilerinden birisi olan Samsung, yaşanan bu olayın ardından fabrikasını kapattı ve bölgede karantina uygulaması başlattı. Uzmanlar tarafından başlatılan çalışmaların ardından bir çalışanda corona virüsüne rastlandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan uzmanlar, akıllı telefon üretiminin çok daha karmaşık bir süreç olduğunu ve Samsung’un karantina sürecinin uzaması durumunda Samsung’un bu durumundan çok daha fazla etkileneceğini açıkladı. Samsung’un corona virüsü karşısında yeni bir önlem alı almayacağı şimdilik bilinmiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol