Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Türk Yapımı FPS Oyunu Contain’den Erken Erişim Fragmanı

İstanbul merkezli bağımsız oyun geliştirme stüdyosu SinginGiant, uzun zamandır üzerinde çalıştıkları taktiksel co-op FPS türündeki Contain'in Erken Erişim fragmanını yayımladı.

SinginGiant ekibinin geliştirdiği taktiksel co-op FPS oyunu Contain‘den daha önceki haberlerimizde sizlere bahsetmiştik. Dört oyuncudan oluşan takımınızı kurduğunuz ve çeşitli anomaliler ile savaştığınız yerli yapım, bu ayın başında kendi resmi web sitesi üzerinden ön siparişe açılmıştı. Steam’in dolara geçmesi sebebiyle böyle bir karar alan geliştirici, Türk oyuncuları epey sevindirmişti.

İstanbul merkezli stüdyo, ocak ayında piyasaya sürülecek olan Contain için yeni bir video yayımladı. Çıkmadan evvel oyuna daha yakından göz atmamızı sağlayan Erken Erişim fragmanı; silah mekaniği, vuruş, atmosfer, özelleştirme ve daha birçok şey hakkında dikkate değer ayrıntılar içeriyor. İki dakika uzunluğunda olan videoda, dört kişilik birimin farklı mekanlardaki doğaüstü olaylarla nasıl savaştıklarını görüyoruz.

SinginGiant İmzalı Contain, 16 Ocak’ta Çıkacak

contain fragman

Contain, Türkiye’nin SCP temalı ilk taktik FPS oyunu olarak tanımlanıyor. Açılımı “Special Containment Procedures” olan SCP, olağanüstü olayların yer aldığı oyunlar için kullanılan bir terim. Birden fazla düşman tipini kontrol altına almanız, durdurmanız veya yok etmeniz gerekirken, bir yandan da doğaüstü anomalilerle karşılaşmaya başlayacaksınız.

Erken Erişim fragmanı, çevre tasarımının ve atmosferin son derece gerçekçi olduğunu ortaya koyuyor. Ayrıca ışık, gölge ve çeşitli animasyonlar da gayet iyi görünüyor. Elbette birinci elden deneyim etmedikçe kesin bir görüşe sahip olmayız ama yerli bağımsız bir stüdyonun böyle bir projeyi oyuncularla buluşturacak olması oldukça sevindirici.

Contain’i kendi resmi web sitesi üzerinden 235 TL karşılığında ön sipariş verebilirsiniz. Oyun, 16 Ocak’ta Steam’de Erken Erişim’e açılacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.