Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Constantine 2 Filminin Yönetmeninden Umutlandıran Açıklama

Dört gözle beklenen Constantine 2 filminin yönetmeni Francis Lawrence, çalışmaların Hollywood'daki grevler nedeniyle aksadığını ancak ekibin Şükran Günü tatilinin ardından yeniden bir araya geleceğini söyledi.

Başrolünde Keanu Reeves’in yer aldığı Constantine, ilk olarak 2005 yılında vizyona girmiş ve hem izleyicilerin hem de eleştirmenlerin beğenisini kazanmıştı. Buna rağmen çok istenen devam filmi ne yazık ki çekilmedi. Yıllar içerisinde gişe rekortmeni pek çok filmde karşımıza çıkan Reeves’in John Constantine olarak dönüşü, nihayet gerçekleşiyor.

Perde arkasında yaşanan birçok gelişmenin ardından projeye yeşil ışık yakılmış ve çalışmalar başlamıştı. Constantine 2‘nin yönetmenliğini, ilk filmde olduğu gibi Francis Lawrence üstleniyor. Bilindiği üzere Warner Bros. Discovery, DC kanadında yeniden yapılanmaya gitti ve stüdyonun başına James Gunn ve Peter Safran‘ı getirdi. Yaşanan bu rejim değişikliği, birçok projenin sonunu getirirken, neyse ki Constantine’in devam filmi için durum değişmedi.

Constantine 2 İçin Çalışmalar Yeniden Başlayacak

Constantine 2 Filmi

The Hollywood Reporter‘a konuşan Lawrence, Amerikan Yazarlar Birliği grevi nedeniyle hala film üzerinde çalışmaların başında olduklarını, ancak grev sona erdiğinde ekibin çalışmaya devam edeceğini söyledi. Açıklama şöyle: “DC’deki rejim değişti ve bazı planları var. Ama neyse ki, bizi çok etkilemedi. Constantine 2 için gerçekten heyecanlandığımız bazı fikirler üzerinde çalışmaya başladık. Grev nedeniyle henüz başlangıç aşamasındayız. Bu yüzden muhtemelen Şükran Günü tatilinin ardından çalışmak için tekrar bir araya geleceğiz”

10 yıllık bir plan çerçevesinde yeniden oluşturulan DCU‘da kendi anlatı dünyalarına sahip filmler de olacak ve bunlar “Elseworlds” evreni altında toplanacak. Örneğin; The Batman – Part II ve Joker’in devam filmi Folie à Deux, bu yapımlar arasında yer alıyor. R-Rated (18+) olması beklenen Constantine 2 de bu kulübün bir parçası olacak. Akiva Goldsman tarafından kaleme alınan devam filmini ne zaman göreceğimiz henüz belli değil. Çalışmalar yeniden başladıktan sonra detaylar da yavaş yavaş ortaya çıkacaktır.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.