Commandos Oyunlarının Haklarını Kalypso Media Satın Aldı

Commandos serisinin yeni sahibi belli oldu.

Başarılı yapımlarla tanınan dünyaca ünlü dağıtım firması Kalypso Media, klasik strateji oyunu Commandos’un tüm haklarını bünyesine kattı. Gizlilik – gerçrek zamanlı strateji odaklı Comamndos serisi 2. Dünya Savaşı’nda geçiyordu ve Kalypso Media da gelecekte eski Commandos oyunlarını günümüz platformlarına uyarlayarak tekrar yayınlayacak. Aynı zamanda yeni bir Commandos yapımı üzerinde de çalışmalar sürüyor.

Pyro Studios’un kurucusu Ignacio Perez konuya ilişkin açıklamalar yaparken, uzun zamandır ürünlerinin ve markalarının devamı için uygun bir ortak aradıklarını dile getirdi. Kalypso’nun bu konuda iyi bir uzmanlığı olduğunu dile getiren Ignacio Perez, bu sebeple yeni Commandos oyununda kendilerine güvendiklerini ifade etti. Perez, Commandos’un Kalypso ile ‘emin ellerde’ olacağını ifade etti.

Kalypso’nun kurucusu ve yönetim müdürü Simon Hellwig de açıklamalar yaparken, Pyro Studios ekibinin Commandos oyunlarıyla başardıklarına büyük saygı duyduklarını ifade etti. Seriyi yeniden canlandırıp gelecekte farklı Commandos oyunları üreteceklerin iifade eden Simon Hellwig aynı zamanda geçmiş oyunların da yeni nesil platformlara uyarlanacağının müjdesini verdi.

Kısacası yıllar sonra Commandos tekrar karşımızda olacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>