Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Clubhouse’a Katılmak İçin Artık Davetiyeye İhtiyacınız Yok

Eskiden uygulamaya dahil olmak için davet almanız gerekiyordu.

Canlı sesli sohbet uygulaması Clubhouse, Çarşamba günü herkesin platforma katılabilmesi için davet sistemini kaldırdığını açıkladı.

COVID-19 salgını sırasında hızlı bir büyüme gösteren sosyal uygulama, daha önce insanların mevcut bir kullanıcı tarafından davet edilmesini veya bir bekleme listesine katılma talebinde bulunmasını gerektiriyordu. Şirket bir blog gönderisinde, her zaman uygulamayı açmayı planladığını, ancak davetlerin kullanıcı sayısını başlangıç için yumuşatmanın bir yolu olduğunu söyledi.

Clubhouse, Facebook, Twitter  gibi sosyal medya şirketlerinin yanı sıra benzer sesli sohbet hizmetlerini başlatan akış şirketi Spotify ile yeni bir rekabete girişeceği için böyle bir yol izlemiş gibi duruyor nitekim insanlar için özellikle Twitter üzerinden bir sohbet odası başlatmak oldukça kolay ve yaygındı.

Şirket, gönderisinde “Büyüdükçe daha fazla iniş ve çıkış olacağını ve büyük ağlardan gelen rekabetin şiddetli olacağını biliyoruz” diyerek çetin bir rekabet içinde oldukları imajını da verdi.

Clubhouse Icin Android Uygulamasi Test Ediliyor

Uygulama Mayıs ayında Android’de piyasaya sürülmesinden bu yana 10 milyon kişi tarafından indirildiğini de duyurdu. Analiz firması Sensor Tower’dan yapılan analizler ise uygulamanın bir önceki ay 3,7 milyondan Haziran ayında yaklaşık 7,8 milyon küresel yüklemeye ulaştığını belirtiyor.

Sonuç olarak Clubhouse’a katılmak için artık davetiyeye ihtiyacınız yok. Sohbet odalarına girip ister konuşun, ister konuşanları dinleyerek farklı konular hakkında fikirler edinin.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.