Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Yeni Başlayanlar İçin Cities Skylines – En İyi 10 İpucu

Cities Skylines, oyunculara tonlarca yaratıcı özgürlük sunan bir yapım ancak bu özgürlük yeni başlayanlar için biraz korkutucu. Bu yüzden sizler için oyunu kolaylaştıracak 10 ipucu hazırladık.

Cities Skylines rehberi arıyorsanız, doğru yere geldiniz. Cities Skylines, yönetim ve tasarım hayranları için en popüler şehir yönetim oyunlarından bir tanesi ve bu gerçekten kabul görmüş bir gerçek.

Yol inşası ve imar gibi geniş özelliklere, patikalar kadar dar mekaniklere, özel parklara ve hatta şehirlerinin mimari teması üzerinde kontrole sahip olmaları ile bu oyunun bu kadar çok sevilmesi şaşırtıcı değil. Oyuna yeni başlayanlar için Cities Skylines nasıl oynanır tüm detayları ile 10 madde halinde bu içeriğimizde anlatıyoruz.

Cities Skylines Rehberi – 10 İpucu

Cities Skylines rehberi

Özellikle Sandbox modunun dışında bir şehir inşa etmek isterseniz maliyetler oldukça hızlı bir şekilde artabilir ve hızlı bir şekilde kâr etmezlerse devam etmeyi imkansız hale getirebilir. Bu nedenle, şehirlerini olabildiğince erken verimli hale getirmek için birkaç püf noktası bilmek çok önemli. İşte sizler için Cities Skylines nasıl oynanır ipuçları:

 • Endüstriyi Diğer Bölgelerden Ayrı Tutun
 • Kaynakları Erkenden Kontrol Edin
 • Şehir Düzenini Dikkatlice Planlayın
 • Yol Yükseltmeleri Planı Yapın
 • Başlangıçta Hizmet Bütçelerini Kısın
 • Vergiyi Yüzde 12’de Tutun
 • Nesneleri Yollarla Bağlayın
 • Kavşakları Mutlaka Kullanın
 • Otobana Birden Fazla Güzergah Kurun
 • Bölgeleri Avantajınız İçin Kullanın

Endüstriyi Diğer Bölgelerden Ayrı Tutun

Cities Skylines rehberi

Cities Skylines rehberimizin ilk maddesi Sanayi Bölgeleri, özellikle yeni bir şehrin başlangıcında, varsayılan olarak yakınlarda yaşayan herkesin yaşam kalitesini düşüren kirlilik üretecek. Hepsini aynı anda görebileceğiniz şeyleri birbirine daha yakın tutmak cazip gelse de, bu sektörü diğerlerinden ayrı tutmak, daha sonra genişlerken hem sakinlere hem de oyuncuya yardımcı olacak.

Bu, sakinleri mutlu etmenin yanı sıra, kamyonların şehir dışına ihracat göndermek için yüksek nüfuslu bölgelerden geçme olasılığı daha düşük olacağından, gelecekteki trafik sorunlarının azaltılmasına da yardımcı olacak. Cities Skylines rehberimizin en önemli noktalarından bir tanesi bu, sanayi bölgelerini mutlaka şehirden uzağa kurun.

Kaynakları Erkenden Kontrol Edin

Cities Skylines rehberi

Yeni başlayan oyuncular için daha az bilinen bir özellik, haritaya yayılmış ve özellikle kontrol edilmeden tamamı görünmeyen farklı kaynaklardır. Bunların nerede olduğunu erkenden bilmek, şehrin verimli bir şekilde gelişmesini sağlamak için çok önemli çünkü oyuncunun, özel sektör bölgelerinin kilidini açtıktan sonra bunlardan en iyi şekilde yararlanmak için farklı sektörleri nereye koyacağını bilmesine yardımcı olur.

Oyuncular erken kontrol ederek, doğru zaman geldiğinde başarılı bir işe dönüşmek için değerli bir alan ayırdıklarından emin olabilirler. Cities Skylines nasıl oynanır diye soranların ilk önce oyunun en başlarında bu kaynakları kontrol etmelerini tavsiye ediyoruz. Bunu gözden kaçırırsanız, oyun ileriye dönük bir çıkmaza girebilir.

Şehir Düzenini Dikkatlice Planlayın

Cities Skylines rehberi

Bir şehir bir kez daha gelişmiş hale geldiğinde, orijinal yol sisteminin daha büyük ölçekte pratik olmadığı ortaya çıkarsa, bir şeyleri hareket ettirmek katlanarak zorlaşır. Şehri tasarlarken, arabaların aynı semtlere ulaşmak için kullanabilecekleri farklı yollar, bloklar ve rotalar olduğundan emin olmak için dikkatli bir strateji oluşturmak, önceden sahip olmak için çok önemli.

Önleyici tedbirler arasında ana yolların önceden planlanması, farklı sektörlerin büyümesi için yer bırakılması ve çok sayıda aracın duraklamasına neden olan binaların yoğun caddelerde bulunmadığından emin olunması yer alabilir. Cities Skylines rehberi içeriğimizdeki en kritik noktalardan bir tanesi bu, şehir düzeni her şeyin temelidir!

Yol Yükseltmeleri Planı Yapın

Cities Skylines rehberi

Bu her şehirde kaçınılmaz bir durum; Nihayetinde başlangıç yolları, şehrin şu anda barındırdığı trafik seviyesini yönetecek kadar büyük olmayacak. Bu soruna yönelik ilk çözümlerden biri, genellikle yolları daha fazla şeritli daha büyük bir versiyona yükseltmek ve aynı anda daha fazla arabanın sürmesine izin vermek.

Bununla birlikte, Cities Skylines rehberi ile tek bir uyarı ile harika bir çözüm; O yol boyunca imarlı binalar, yükseltildiğinde genellikle yıkılacak. Bu durumda, genellikle gelecekte hangi yolları yükselteceğinizi düşünmek ve gelecekteki yükseltmeler sırasında kesintiyi en aza indirmek için bu alanları bölgesiz bırakmak işe yarar bir yöntem olacaktır.

Başlangıçta Hizmet Bütçelerini Kısın

Cities Skylines rehberi

Her şehrin başlangıcında, mevcut haliyle (su, elektrik vb.) hizmetlerin şehrin mevcut ölçeği için çok güçlü olma ihtimali vardır. Sonuç olarak, mevcut haliyle şehir tarafından gerektiği gibi hissedilemeyen veya takdir edilemeyen bir hizmet düzeyi için başlangıçta daha fazla para harcanıyor.

Oyuncuların şehirlerini yerden kaldırırken ne kadar az para harcamak zorunda kalacaklarını göz önünde bulundurarak, maliyetlerden tasarruf etmek için bütçeyi yüzde 50’ye düşürmek ve gerektiğinde yavaş yavaş artırmak için erken ödeme yapar. Cities Skylines rehberimize bir diğer önemli konu ile devam ediyoruz, vergi konusu.

Vergiyi Yüzde 12’de Tutun

Cities Skylines rehberi

Cities Skylines nasıl oynanır? Tabii ki vergiler ile! Vergiler, Cities: Skylines’ta herhangi bir oyuncunun gelirinin temel direği olacak. Bununla birlikte, oyuncunun potansiyel çalışanları ve sakinleri uzaklaştırmadan en fazla faydayı elde edeceği tatlı noktayı bulmak zor olabilir; Bu, her şehrin yönetimi için hassas bir denge.

Bunun için her sektör türünün (başlangıçta konut, ticaret ve sanayi) vergilerini yüzde 12’ye çıkarmak, yeni başlayan oyuncular için en iyi hamle çünkü bu vergi oranı vatandaşlar şikayet etmeye başlamadan önce gidebileceği en yüksek oran. Cities Skylines rehberi ve ipuçları içeriğimizdeki en kritik bilgilerden bir tanesi bu. Bunu her oyununuzda uygulayın.

Nesneleri Yollarla Bağlayın

Cities Skylines rehberi

Parkların kilidi açıldıktan sonra, oyuncular patikalar şeklinde yeni bir araca erişim kazanırlar. Bunlar şehir genelinde sadece yaya trafiği için tasarlanmış yürüyüş yolları. Vatandaşlar kaldırımlara, araba sürmeye ve hatta toplu taşımaya giden bir yol boyunca yürümeyi tercih edecekler, bu nedenle oyuncu insanların evlerini iş yerlerine bağlayan yollar olmasını sağlarsa, karayolu trafiğini en aza indirmek için uzun bir yol kat edebilir.

Cities Skylines rehberi arayanların trafik sorunundan rahatsız olduğunu biliyoruz. Yukarıdaki yöntem ile sakinler kolay ve özgür bir seyahat şekline sahip olacaklar. Sakinlerin şehir içinde seyahat etmeleri için daha fazla alan sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda yolların uymadığı yolları kullanmak, bir şehrin manzarasını inşa etmenin ve onu benzersiz ve canlı hissettirmenin harika bir yolu olacak.

Kavşakları Mutlaka Kullanın

Cities Skylines rehberi

Yine trafik ile sıkıntı yaşayan oyuncular için Cities Skylines rehberimize devam ediyoruz. Bir kavşağı yeni bir trafik çemberi ile değiştirmek için eski yolları kazmak ne kadar rahatsız edici olsa da, trafiğe neden olan bir kavşağı düzeltmenin daha iyi birkaç yolu mevcut.

Oyunda önceden ayarlanmış kavşakları, birçok oyuncunun şehre sığacağına inanamayacak kadar büyük ve hantal olsa da, özel trafik çemberlerinin daha az yer kaplarken aynı şekilde çalışacağından emin olabilirler. Bu, oyuncuya öğrendikten sonra yolları üzerinde çok daha fazla kontrol sağlayacak.

Otobana Birden Fazla Güzergah Kurun

Cities Skylines rehberi

Bir zamanlar tek Otoyol çıkışınız olandan yeni bir şube açmak bile olsa, şehir içi ve dışı otoyollara uygun bir alternatif rota oluşturmak, şehir dışına kaynak veya ürün ihraç etmesi gereken herhangi bir sanayi bölgesi için çok önemli.

Kamyonlar, Cities Skylines’daki trafik sorunlarının en büyük kaynağı olmasa da genellikle bir tanesi ve endüstri kamyonlarına, onları daha yoğun nüfuslu bölgelerden veya daha dar yollardan geçirmeyen bir çıkış yolu sağlamak bir zorunluluk.

Bölgeleri Avantajınız İçin Kullanın

Cities Skylines rehberi

Cities Skylines rehberimizin son maddesi, bölgeler olacak. Bir kasabayı kontrol etmek için en önemli araçlardan biri, içinde uyulması gereken kendi bireysel kuralları ve yönetmelikleri ile ilçeler oluşturma yeteneği. Belirli bir bölge yangın riski altındaysa, orantısız miktarda eğitimsiz işçiye ihtiyaç duyuyorsa veya içinde gökdelen olması gerekmiyorsa, Bölge Yönetmelikleri oyuncunun arkadaşı olacak.

Oyuncunun ihtiyaçları ister tamamen estetik, ister bir yönetim tercihi veya hasar kontrolü olsun, uygulayabilecekleri her kuralın artılarını ve eksilerini gözden geçirmek, daha pürüzsüz bir şehir inşa etmek için uzun bir yol kat eder. Bu madde ile Cities Skylines rehberini bitiriyoruz.

Cities Skylines nasıl oynanır içeriğimizi bitirirken, Cities Skylines Türkçe Yama Rehberi hazırladığımızı da sizlere hatırlatarak içeriğimizin sonuna geliyoruz. Hepinize keyifli oyunlar dileriz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.