Chromium Tabanlı Microsoft Edge İndirilebilir Durumda

Microsoft'un Chromium tabanlı yeni Edge internet tarayıcısı indirmeye sunuldu.

Microsoft’un bir süredir üzerinde çalıştığı Chromium alt yapılı yeni internet tarayıcısı Microsoft Edge artık indirilebilir durumda. İşte yeni Edge ve yenilikleri. 

İnternet tarayıcıları pazarındaki kötü gidişine dur demek isteyen Microsoft, pazardaki diğer tarayıcılar gibi Chromium alt yapısına sahip yeni bir internet tarayıcısı geliştirmeye başlamıştı. Microsoft Edge ismindeki yeni internet tarayıcısı Chrome ve Opera’nın da temelini oluşturan ve arkasında Google’ın bulunduğu açık kaynak kodlu Chromium altyapısı üzerinde temelleniyor. Yeni altyapı ile birlikte büyük performans sunan Microsoft’un yeni internet tarayıcısı artık indirilebiliyor. Chromium tabanlı Microsoft Edge internet tarayıcısını ücretsiz olarak indirmek için bu linki tıklayabilir ve Microsoft Edge’i denemeye başlayabilirsiniz. 

Microsoft’un yeni internet tarayıcısı an itibariyle artık Windows 10, Windows 8, Windows 7 ve Apple’ın macOS işletim sistemi için indirilebilir durumda. Microsoft’un yeni internet tarayıcısı klasik Chrome arayüzünden farklı bir tasarıma sahip değil. Koyu mod olarak isimlendirilen siyah arayüz moduna sahip olan Microsoft Edge internet tarayıcısı Chrome için hazırlanan tüm eklentilere izin veriyor. Chromium tabanlı Microsoft Edge’in ayrıca Android ve iOS sürümleri de bulunuyor. 

Chromium Tabanlı Microsoft Edge Çok Daha Hızlı 

Microsoft’un Chrome’dan farklı olarak büyük bir yenilik sunmadığı yeni internet tarayıcısı Microsoft Edge’in öne çıkması çok zor olsa da Microsoft ve Windows kullanıcıları için gelecekte büyük potansiyel vadediyor. 

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol