Christopher Nolan’dan Yeni Bir 2. Dünya Savaşı Filmi Geliyor

Deadline raporlarına göre Christopher Nolan bir sonraki filmi için çalışmalara başladı ve 2017'deki Dunkirk gibi bu da başka bir 2. Dünya Savaşı hikayesi olacak.

Şu anda adı belli Christopher Nolan projesi, atom bombasını geliştiren adam J. Robert Oppenheimer‘a odaklanacak. Oppenheimer, Amerikalı bir teorik fizikçiydi ve savaş sırasında gizli Los Alamos Laboratuvarı’nın başkanıydı. Bu isim, 1945’te Japon şehirleri Hiroşima ve Nagazaki’yi bombalamak için kullanılan ilk nükleer silahları geliştirmekle tanınan Manhattan Projesi ile yoğun bir şekilde ilgilenmişti.

Deadline‘a göre, Cillian Murphy‘nin başrol için görüşmelerde bulunduğu iddia edildi. Bu iki ismin sık sık işbirliği yaptığını biliyoruz. Örneğin, Kara Şövalye üçlemesi, Inception ve Dunkirk‘te işbirliğine şahit olmuştuk ancak Cillian Murphy’nin Oppenheimer’ı mı yoksa başka bir karakteri mi oynayacağı belli değil.

Christopher Nolan

Christopher Nolan’ın Son Filmi Tenet’ti

Nolan’ın son filmlerinin tümü Warner Bros. ile birlikte yayınlanmıştı ancak yapımcının bir sonraki projesi hakkında birkaç büyük stüdyoyla konuştuğu da bildirildi.

Christopher Nolan‘ın son filmi, birçok sinemanın kapatıldığı COVID-19 pandemisi sırasında yayınlanmasına rağmen vizyona gireceğinden emin olduğu John David Washington ve Robert Pattinson‘ın başrollerini paylaştığı 2020’de vizyona giren Tenet‘ti.

Nolan ayrıca Warner Bros’un 2021 film listesini aynı anda sinemalarda ve HBO Max’te yayınlama kararına fazlasıyla karşı çıkmıştı ve muhalif bir tavır takınmıştı. Yukarıda bahsettiğimiz başka bir stüdyo arayışının bu konuyla yakında ilgisi olma ihtimali yüksek.

Nolan’ın bir sonraki projesinin sinemalara gelmesini beklerken, 2021 ve sonrasında yayınlanacak olan tüm Marvel filmleri listemize göz atabilirsiniz.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol