Capcom, Monster Hunter: World’ün Güncel Satış Rakamını Duyurdu!

Monster Hunter: World 12.4 milyon kopya sattı.

2018’in en iyi yayıncısı olan ve milyonlarca dolar gelir elde eden Capcom şu sıralar başarılı gidişatına devam ediyor. Bugün gelen haberler ile Capcom başta Monster Hunter: World olmak üzere bazı oyunlarına dair detayları paylaşmış.

Altchar’ın bugün yapmış olduğu haber ile edindiğimiz bilgilere göre Capcom’un en çok satan oyunu Monster Hunter: World olmuş. Tüm platformlarda toplamda 12.4 milyondan fazla satmayı başaran yapım tüm zamanların en çok satan oyunu olmuş. Capcom’un en çok satan ikinci oyunu Resident Evil 5 olmuş.  2009 yılında PlayStation 3 ve Xbox 360 için lansmana çıkan Resindent Evil 5, günümüze kadar toplamda 7.5 milyon adet kopya satışı gerçekleştirmiş.

Capcom’un en çok satan üçüncü oyunu Resident Evil 6 olmuş. 2012’de yayınlanan yapım günümüzde kadar 7.3 milyon kopya satışı gerçekleştirmiş. Dördüncü sırada da serinin bir diğer oyunu olan Resident Evil 7 yer alıyor. RE7 günümüze kadar hem konsol hem de bilgisayar platformunda toplamda 6.4 milyon adet kopya satışı gerçekleştirmiş.

En çok satan Capcom listesinin beşinci sırasında Street Fighter 2 yer alıyor. Street Fighter 2 1992’den bu yana 6.3 milyon adet satmış. PlayStation için lansmana çıkan Resindet Evil 2 ise 4.96 milyon adet satarak altıncı olmuş.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol