Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Capcom, Exoprimal’ın Ücretsiz Olmayacağını Duyurdu

Exoprimal bir PvEvP oyunu olmasına rağmen yapımcı Ichiro Kiyokawa, PvE odağının "çok keyifli, heyecan verici ve benzersiz" olacağını belirtti.

Capcom’un yayınlayacağı Exoprimal, piyasaya çıkan en ilginç oyunlardan bir tanesi olacak. İki ekibin görevleri tamamlamak için yarıştığı ve Exosuit’lerle dinozorları öldürdüğü bir PvEvP oyunu olan bu yapım birçok oyuncuyu meraklandırdı. Oyunun güçlü YZ Leviathan etrafında dönen bir hikaye bölümü de olacak ve maalesef oyun oynaması ücretsiz olmayacak.

IGN‘e konuşan yapımcı Ichiro Kiyokawa, “Exoprimal oynaması ücretsiz değil; hem diskte hem de dijital olarak mevcut olacak tam fiyatlı bir oyun olacak” dedi. Tabii ki, bunun Dino Crisis’ten bu yana Capcom’dan dinozorlarla ilgili yapılan ilk birkaç oyundan biri olduğu düşünülürse, oyunlar arası bağlantı olup olmayacağı da fazlasıyla merak ediliyordu. Ne yazık ki hayır, oyunlar arası bağlantı olmayacak.

Exoprimal Daha Çok PvE Odaklı Olacak

Exoprimal

Oyun tamamen kendine özgü olacak ve Dino Crisis ile hiçbir ilişkisi olmayacak. Capcom bu kez Monster Hunter gibi tek ve güçlü bir düşmanla karşı karşıya kaldığınız bir oyun yerine, devasa bir düşman sürüsünü alt etme ve üstesinden gelme deneyiminin yeni bir markanın temeli olma çekiciliğine ve potansiyeline sahip olduğunu düşünmüş.

Ayrıca bu deneyimin çevrimiçi ortamda başkalarıyla paylaşmanın harika bir his olacağını düşünen Capcom, Exoprimal’in temel konseptini böylece ortaya çıkarmış. Ayrıca oyun PvEvP türüne girse de Kiyowaka, diğer oyunlardan daha fazla PvE odağı olan bir yapım olacağını düşündüğünü belirtti. Oyun, 2023’te Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5 ve PC için çıkış yapacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.