Steam’de Capcom Arcade Stadium Çılgınlığı!

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, oynaması ücretsiz olan Capcom Arcade Stadium, Steam'de popülerlik zirvelerine yükseldi. Bu durum, koleksiyon kartlarının kolay bir şekilde elde edilmesinden dolayı yaşanmaya başladı.

Steam‘de oldukça büyük bir anormallik ortaya çıktı. Son birkaç saat içinde Capcom Arcade Stadium, platformdaki en popüler oyunlardan biri haline geldi. Bunun nedeni, Steam kartlarının botlar tarafından büyük çapta toplanması oldu. Oyun Steam’deki en popüler üçüncü yapım oldu ve Apex Legends, PUBG ve Grand Theft Auto V gibi devleri geride bıraktı.

Capcom Arcade Stadium, çeşitli klasik oyun paketleri satın alabileceğiniz, atari oyunları için ücretsiz bir merkez. Oyun, bu yıl 25 Mayıs’ta piyasaya çıktı ve şimdiye kadar pek popüler değildi. Düne kadar oyunu aynı anda sadece 20 kişi oynuyordu ancak şimdi bu sayı 450 bin oyuncuya ulaştı.

Capcom Arcade Stadium’ı Botlar Bastı

Capcom Arcade Stadium

Capcom Arcade Stadium’un Capcom tarafından reklamı yapılmadı. Ayrıca, büyük çevrimiçi içerik oluşturucuların hiçbiri oyun hakkında içerik üretmedi. Dolayısıyla, bu durumun, oyunun kart üreten botlar tarafından ele geçirildiğini görmek zor değil.

Çoğunuzun bildiği gibi Steam‘de sanal kart toplama sistemi mevcut. Bunları tek tek oyunlar oynarken topluyoruz. Elde ettiğimiz bütün kartları kendimize saklayabilir veya Steam cüzdanımızı finanse etmek için para karşılığı satabiliriz. Burada, 2017’de zaten belirli bir oyunu oynuyormuş gibi yapan programların olduğunu belirtelim. Bu durum, satılık kartlar üretmeyi kolaylaştırdı.

Şu anda Capcom ve Valve bu konuyla ilgili herhangi bir yorumda bulunmadı ancak kesin olan bir şey var; Bu durum Steam’in popülerlik istatistiklerini kesinlikle etkiledi.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol